Bundesliga baigiasi drama, kai Leipcigas pasiekia Čempionų lygą ir Štutgartas išgyvena

Drama Štutgarte, drama Dortmunde, drama Bylefelde ir drama Leverkuzene. Paskutinės Bundeslygos rungtynių dienos pateikė daugybę siužetų tiek lentelės viršuje, tiek apačioje.

SC Freiburg ir RB Leipzig tiesiogiai varžėsi dėl paskutinės Čempionų lygos vietos pačioje viršūnėje. Skirtingai nuo dviejų taškų, abu klubai, kurie kitą savaitgalį taip pat susidurs su DFB Pokal finale, bandė išsikovoti ketvirtąją ir paskutinę UCL vietą.

Ant popieriaus padėtis atrodė nesudėtinga. Leipcigui užteko tik taško prieš jau iškritusią Bylefeldo „Arminia“. Savo ruožtu Freiburgui reikėjo įveikti Leverkuzeno „Bayer“ su paklausiomis žvaigždėmis Patriku Schicku ir Moussa Diaby.

Schickas išvedė Leverkuzeno komandą 54-ąją minutę, kai atitrūko ir susirado komandos draugą Lucasą Alario. Tuo metu Bylefeldas ir Leipcigas vis dar buvo lygios 0:0. Rungtynių diena pamažu slinko neišvengiamos baigties link iki 70-osios minutės, kai Janni Serra išvedė Arminia į priekį Leipcigą.

Staiga visoje Leverkuzeno BayArenoje pasigirdo ūžesys. „Žinoma, mes žinojome, kas vyksta kitose rungtynėse“, – po rungtynių sakė Freiburgo saugas Vincenzo Grifo. Tada 88-ąją minutę Freiburgas išlygino rezultatą, kai įvartį pelnė Janikas Habereris.

Dabar tarp Freiburgo gerbėjų „BayArena“ kilo triukšmas. Ar mažasis Freiburgas galėtų įveikti sunkumus ir pirmą kartą istorijoje patekti į Čempionų lygą? Galiausiai atsakymas buvo ne; Leipcigas 93-ią minutę rezultatą išlygino Willie'io Orbano įvarčio dėka. Tačiau „Breisgau Brasilianer“ rezultato tuo metu nežinojo.

„Nežinojome, kad Leipcigas išlygino rezultatą“, – po rungtynių sakė Freiburgo vyriausiasis treneris Christianas Streichas. Ir atsižvelgdamas į tai, Freiburgas į Leverkuzeno vartus sumetė viską, įskaitant vartininką Marką Flekkeną. Leverkuzenas puikiai išnaudojo tuščius vartus, o Exequielis Palaciosas pelnė įvartį nuo vidurio linijos ir užbaigė rungtynes.

Nepaisant fantastiško sezono, po rungtynių Streicho veide buvo pastebimas nusivylimas. „Buvo sunku po lyginamojo įvarčio, ​​nes atlikome viską“, – sakė Streichas. Nepaisant nusivylimo, treneris iškart pabrėžė teigiamus dalykus. „Buvome šešti! Didelis komplimentas komandai; jie atidavė visas jėgas ir žaidė nuoseklų sezoną.

Žinoma, Freiburgas vis dar turi šansų iškovoti sidabrą, kai kitą savaitgalį Pokalo turnyre susitiks su Leipcige. Nė viena pusė nelaimėjo konkurso, o kai kurios rungtynės pavertė a kultūrų susidūrimas tarp tradicinio mažo klubo (Freiburgas) ir investuotojo vadovaujamo klubo (RB Leipzig).

Kol Leipcigas ir Freiburgas turi dar po vienerias rungtynes, Berlyno „Hertha“ šiame sezone turės dar dvejas rungtynes. „Hertha“ pateko į 34 rungtynių dieną dviem taškais nuo 16-oje vietoje esančios „VfB Stuttgart“ aukščiau už iškritimo ir atkrintamųjų varžybų ribą.

O ilgiausiai šeštadienį atrodė, kad jie ten ir liks. 18-ąją minutę „Hertha“ pirmavo prieš mieguistą Dortmundo „Borussia“ ekipą, kai įvartį įmušė Ishak Belfodil. Tuo tarpu „Stuttgart“ sužaidė lygiosiomis 1:1 su Kelno komanda, kuri vis dar kovoja dėl patekimo į Europos lygą.

Priešingai nei Freiburge ir Leipcige, vėlyvoji drama čia sukeltų pozicijų pasikeitimą. Dortmunde būsimoji „Man City“ žvaigždė Erlingas Haalandas išlygino juodaodžių ir geltonųjų komandą, o jaunoji Yousssoufa Moukoko rezultatu 2:1 padarė BVB komandai.
VB
84-ąją minutę.

Tuo metu Štutgartas vis dar siekė atkrintamųjų varžybų. Kaip ir Leverkuzene su Freiburgu, švabenai viską sumetė į Kölno dėžę ir, skirtingai nei Freiburgas, jiems bus atlyginta.

92-ąją minutę Wataru Endo atmušė „Stuttgart“ ekipą ir užsitikrino tris taškus, kurie jiems garantuotų saugumą. Po to sekė dramatiškos scenos, kai Štutgarto treneris amerikietis Pellegrino Matarazzo šturmavo visą aikštę per šventes, sirgalių nebuvo galima sulaikyti, o žaidėjai buvo ant barikadų.

Buvo pridėtos dar šešios minutės, tačiau rezultatas nepasikeitė ir „Hertha“ išsiuntė į atkrintamąsias varžybas su tuo, kas sekmadienį užims trečiąją vietą 2. Bundeslygoje. „Tai buvo gryna ekstazė, nuostabi akimirka, neįtikėtina“, – po rungtynių sakė Matarazzo. „Labai džiaugiuosi dėl berniukų. Jūs nepamiršite tokių akimirkų kaip šiandien.

Manuel Veth yra laidos šeimininkas „Bundesliga Gegenpressing Podcast“. ir JAV teritorijos vadybininkas perdavimo rinkos. Jis taip pat buvo paskelbtas „Guardian“, „Newsweek“, „Howler“, „Pro Soccer USA“ ir keliuose kituose leidiniuose. Sekite jį Twitter: @ManuelVeth