Cincinnati Bengals žais 4-ose AFC titulo rungtynėse sekmadienį ir iškovojo pirmąją pergalę „Super Bowl“

Cincinnati Bengals atsidūrė neįprastoje situacijoje.

Sekmadienį komanda AFC čempionate antrus metus iš eilės susikaus su Kanzaso miesto „Chiefs“. Tai tik ketvirtas kartas franšizės istorijoje, kai „Bengals“ žaidžia konferencijos titulo rungtynėse. Jie laimėjo tris ankstesnius pasirodymus šiame ture ir pateko į Super Bowl, kur kiekvieną kartą pralaimėjo.

Vis dėlto didžiąją franšizės istorijos dalį „Bengals“ buvo tarp mažiausiai sėkmingų lygos franšizių.

Iki praėjusių metų sausio jie nebuvo laimėję atkrintamųjų rungtynių per 31 metus. prarasti septynios „Wild Card“ turo rungtynės per tą laikotarpį, įskaitant penkias iš eilės nuo 2011 m. iki 2015 m. Ir neskaitant trijų sezonų, per kuriuos jie žaidė „Super Bowl“, jie turi tik vieną pergalę atkrintamosiose varžybose. Tai įvyko 6 m. sausio 1991 d., kai „Bengals“ įveikė Hiustono „Oilers“ 41:14 „Wild Card“ žaidime, kai gynėjas Boomeras Esiasonas metė du kamuolius ir paleido dar vieną.

Kitą savaitę jie 20:10 pralaimėjo Los Andželo „Raiders“ – atkrintamųjų varžybų sausra, kuri nesibaigs iki 15 m. sausio 2022 d.

Dabar, kai prie vairo stovi gynėjas Joe Burrow, „Bengals“ pirmą kartą žaidžia dvikovose AFC titulo rungtynėse. Sinsinatis yra nesėkmingas prieš „Chiefs“ ir žaidžia sudėtingoje kelių aplinkoje, tačiau „Bengals“ nugalėjo „Chiefs“ per paskutines trejas rungtynes, kurias lėmė trys taškai, įskaitant pergalę 27:24 gruodžio 4 d. Sinsinatyje.

Štai kiti trys „Bengals“ pasirodymai AFC titulo rungtynėse:

10 m. sausio 1981 d. – „Bengals“ Sinsinatyje 27:7 nugalėjo San Diego „Chargers“

„Bengals“ į 1981 m. sezoną pradėjo tris sezonus iš eilės užėmusi paskutinę vietą savo divizione. Ir jie tik tris kartus pateko į atkrintamąsias ir kiekvieną kartą pralaimėjo pirmame rate.

Vis dėlto Cincinatis turėjo persilaužimo sezoną – laimėjo 12:4, laimėjo AFC Central ir užėmė pirmąją konferencijos vietą atkrintamosiose. Posezonį „Bengals“ pradėjo rezultatu 1:28 pergalė įveikė Buffalo Bills, o ketvirtajame kėlinyje pergalę iškovojęs gynėjas Kenas Andersonas metė pergalę iškovojusiam smūgiui naujokui Crisui Collinsworthui, kuris dabar yra pagrindinis NBC žaidimo analitikas.

Kitą savaitgalį „Bengals“ įveikė „Chargers“ 20 taškų skirtumu žinomas kaip „Freezer Bowl“ dėl šaltų sąlygų: vidutinio klimato buvo -9 laipsniai, o vėjo atšalimas buvo -59 laipsniai. Andersonas metė du prisilietimus, o gynyba spaudžiamas „Chargers All-Pro“ gynėjas Danas Foutsas, kuris pelnė 15 iš 28 po vieno smūgio ir du kartus perėmė kamuolį ir buvo du kartus atleistas.

„Super Bowl“ turnyre sausio 24 dieną Detroite „Bengals“. prarastas, 26:21, San Francisco 49ers, kuri iškovojo pirmąjį titulą. San Francisko gynėjas Joe Montana buvo pripažintas naudingiausiu rungtynių žaidėju po to, kai įveikė 14 jardus rezultatu 22 iš 157, atliko kamuoliuką ir atskubėjo dar kartą.

8 m. sausio 1989 d. – „Bengals“ Sinsinatyje 21:10 nugalėjo „Buffalo Bills“

„Bengals“ laimėjo savo divizioną ir pateko į atkrintamąsias varžybas kaip AFC pirmaujanti vieta su rezultatu 1:12. Jie HAD didžiausias taškų skirtumas (119 tšk.) lygoje ir vidutiniškai NFL pelnė 28 taškus per rungtynes.

Atsisveikinęs, Sinsinatis Naujųjų metų išvakarėse atidarė atkrintamąsias varžybas prieš AFC West čempionus Seattle Seahawks. Įpusėjus kėliniui, „Bengals“ buvo į priekį, 21-0, po trijų smūgių. Ketvirtajame kėlinyje „Seahawks“ pelnė du kamuolius ir pasiekė rezultatą 21:13, o likus maždaug dviem minutėms atkovojo kamuolį, tačiau įvarčio neįmušė.

AFC čempiono titulo rungtynėse buvo dvi pirmenybės ir reguliariojo sezono rungtynių pakartotinis mačas, kuriame „Bengals“ lapkričio 35 d. namuose nugalėjo „Bills“ 21:27. „Bengals“ vonas vėl atkrintamosiose varžybose, kai kamuolį paleido 50 kartų, atmušė 175 jardus ir atliko du prisilietimus bei turėjo pranašumą nuo 39:29 iki 20:31. „Bills“ gynėjas Jimas Kelly metė tris perimtus kamuolius ir atliko tik 14 perdavimų iš 30.

„Super Bowl“ buvo prieš septynerius metus vykusio žaidimo pakartotinis mačas, kurio rezultatas buvo toks pat. Šį kartą laimėjo „49ers“. 20:16, kulminacija – Montanos 10 jardų perdavimas Johnui Taylorui, likus 34 sek. Tai buvo reitingą kaip 21-as geriausias žaidimas NFL istorijoje ir sukrėtė „Bengals“, kurie buvo priekyje nepaisant to, kad Esiasonas atliko tik 11 perdavimų iš 25 ir metė perimtą kamuolį.

30 m. sausio 2022 d. – „Bengals“ Kanzas Sityje per pratęsimą 27:24 nugalėjo „Chiefs“

„Bengals“ buvo viena nustebinusių praėjusių metų komandų. Trejus metus iš eilės jie užėmė paskutinę vietą divizione ir nepateko į atkrintamąsias nuo 2015 m.

Vis dėlto Sinsinatis laimėjo trejas iš paskutinių ketverių reguliariojo sezono rungtynių, laimėjo AFC North ir pateko į atkrintamąsias kaip 4-a vieta. Jie vonas laukinių kortų žaidimas 26:19 prieš Las Vegaso „Raiders“ – tai pirmoji jų pergalė atkrintamosiose nuo 1991 m. sausio mėn. Kitą savaitę „Bengals“ išvyko į Tenesį ir nugalėjo 1-ąją vietą užėmęs „Titans“ 19:16, kai atmušėjui Evanui McPhersonui pasibaigus laikui pavyko įmušti 52 jardus.

„Bengals“ vėl keliavo dėl AFC titulo. „Chiefs“ buvo 2-oji vieta ir favoritai, kurie konferencijos čempionate dalyvavo ketvirtą sezoną iš eilės.

Įpusėjus kėliniui, „Chiefs“ pirmavo 21:10, nors žaidimas toli gražu nesibaigė. „Bengals“ pelnė kitus 14 taškų, įskaitant McPhersono 52 jardų įvartį, dėl kurio Sinsinatis pirmavo 24:21, likus vos daugiau nei šešioms minutėms.

Kito važiavimo metu „Chiefs“ gynėjas Patrickas Mahomesas atliko penkis perdavimus iš eilės, įskaitant dviejų jardų metimą prieš Travisą Kelce'ą, kuris Kanzasas įmušė pirmąjį ir įvartį ant 5 jardų linijos, likus 1:30. Tačiau trečioje vietoje nuo 9 jardų linijos Mahomesas buvo atleistas ir sumuštas, bet Kanzasas atsigavo ties 26 jardų linija.

Tada „Chiefs“ atsigręžė į puolėją Harrisoną Butkerį, kuris, pasibaigus laikui, nukreipė į pratęsimą, įmušė 44 jardų įvartį. Kanzas Sitis laimėjo monetos metimą ir pirmą kartą įgijo pratęsimą, tačiau „Chiefs“ atidavė tris ir aut. Kitą kamuolį atmušęs McPhersonas vėl atmušė kamuolį ir pelnė 31 jardo įvartį siuntimas „Bengals“ pateko į pirmąjį „Super Bowl“ turnyrą per 33 metus.

Kaip „Bengals“ padarė 1989 m. sausio mėn. „Super Bowl“, antrajame kėlinyje jie pirmavo. Sinsinatis įvedė Los Andželo „Rams“ 20:13 į McPhersono įvartį, o trečiajame kėlinyje 10:15. Bet jie vėl neįmušė ir prarastas23:20, kai „Rams“ gynėjas Matthew Staffordas metė 1 jardo perdavimą Cooperiui Kuppui likus 1:25. Kuppas aštuonis kartus sugriebė 92 jardus ir atliko du kamuolius bei buvo pripažintas naudingiausiu Super Bowl žaidėju.