Kosta Rika privertė Naująją Zelandiją patekti į pasaulio čempionatą

Jie turėjo daugumą kamuolio ir progų. Po talismano puolėjo Chriso Woodo instinktyvaus ir iš arti smūgio jie net turėjo kamuolį į vartus, tačiau teisėjas Abdulla Hassanas Mohamedas nukirto kreidą nuo vartų už Matthew Garbett pažeidimą.

Naujosios Zelandijos visi baltieji buvo pasitikintys ir įžvalgūs, tačiau futbolas elito lygyje dažnai yra kupinas ir negailestingas. Komandos laimi ir pralaimi rungtynes ​​akimirksniu. Vos po trijų minučių puolėjas veteranas Joelis Campbellas, kažkada iš „Arsenal“ žaidėjo, pasiekė tobulą bėgimo laiką, kad pasiektų mažą paauglio Jewisono Benette skersinį kamuolį ir atmuštų kamuolį namo (1:0).

Tai buvo pirmoji ir paskutinė Kosta Rikos ataka pirmajame kėlinyje. Tikos pradėjo savo svajonių pradžią. Iki paskutinio kelialapio į pasaulio čempionatą jiems liko 87 minutės. Naujoji Zelandija išliko rami, pasinaudodama Kosta Rikos gynybos dvejonėmis, kad po penkiolikos minučių sukeltų pavojų ir susidarė progų pliūpsnis. Alexas Grieve'as, savo gailestingumu, turėjo pasirodyti geriau. 36-ąją minutę Naujoji Zelandija pareikalavo XNUMX metrų baudinio už stūmimą Vudžiui, tačiau teisėjas to nenaudojo.

Įpusėjus kėliniui Kosta Rika surengė permainas – 34 metų Kendall Waston ir 36 metų Bryanas Ruizas, taip pat Carlosas Martinezas. „Ticos“ komanda yra senstanti, tačiau „Concacaf“ atranką jie baigė su devyniolika taškų iš paskutinių septynerių rungtynių ir Panamą pakėlė į ketvirtą vietą. Veteranai po pertraukos pademonstravo savo patirtį ir žaidimo valdymą. Atkaklus Ruizas suteikė tam tikrą postūmį į priekį. Naujajai Zelandijai ieškant išlyginamojo įvarčio Kosta Rikai atsivėrė erdvė.

Tas lygintuvas taip ir neatvyko. Vietoj to, Kosta Barbarousas buvo išsiųstas iš aikštės dėl prasto įtūpso ir išėmė Calvo kulkšnį. Šį kartą Naujoji Zelandija skųstis galėjo mažai, tačiau likus 22 minutėms „All Whites“ vytis žaidimą, įvartį ir rezultatu. Sunku buvo „All Whites“ – jaunai ir veržliai grupei, kuri žengė žingsnius vadovaujant treneriui Danny Hay. Jie ir toliau kovojo, todėl skaitinis trūkumas tapo nereikšmingas, tačiau sužaidus vienas geriausių rungtynių kol kas liko tuščiomis.

„Pasirodymas buvo fenomenalus“, – greitame interviu sakė Hay, pripažindamas, kad jo komandai trūko užbaigimo. „Akivaizdu, kad praleistas įvartis buvo toks apgailėtinas, bet žaidėjų reakcija po to buvo neįtikėtina. Rungtynėse visiškai dominavome. Buvome sensacingi. Net ir su dešimčia vyrų mes dominuojame komandoje, kuri dabar vyksta į pasaulio čempionatą. Įvarčio būdas, kurį mes praleidome, kenks dar ilgai.

Stadione skambant „Ticos“ dainoms, Kosta Rika tapo 32-ąja ir paskutine pasaulio čempionato finalininke. „Ticos“ užbaigia pasaulio čempionato sudėtį ir patenka į E grupę kartu su Ispanija, Vokietija ir Japonija. Atidarymo rungtynėse lapkričio 23 d. Kosta Rikos ekipa žais su Ispanija, praėjus dviem dienoms po to, kai Senegalas ir Nyderlandai pradėjo pasaulio čempionatą.