Anglijos moterys rašo istoriją, nes Kelly įvartis per pratęsimą užtikrina Europos šlovę

Chloe Kelly įvartis per pratęsimą leido Anglijai įveikt Vokietiją 2:1 ir sensacingai laimėjo 2022 metų Europą sausakimšame Vemblio stadione.

Rekordinės 87,192 110 žmonių minios akivaizdoje Kelly 1966-ąją minutę įveikęs žaidėjas Anglijai užsitikrino pirmą didelę tarptautinę sėkmę nuo XNUMX m., kai vyrų komanda laimėjo Pasaulio taurę.

„Tai pati išdidžiausia diena mano gyvenime“, – iškėlusi trofėjų sakė kapitonė Leah Williamson. „Šio turnyro palikimas yra visuomenės pasikeitimas. Mes subūrėme visus ir žaidėme žmones. Norime, kad žmonės ateitų į WSL žaidimus, tačiau šios komandos palikimas yra nugalėtojai, ir tai yra kelionės pradžia.

Amžiaus finale Ella Toone išvedė „Lionesses“ į priekį su puikiu rezultatu vos pasibaigus valandos žymai po be įvarčių, bet linksmo pirmojo kėlinio.

Puikus Keiros Walsh perdavimas padėjo jos komandos draugui, apvyniodama kamuolį aplink vokiečio gynybą ir į Toone kelią. Ji pastebėjo vartininką Merle Frohms už savo linijos ir nuėjo į lobį, atmušdama kamuolį, besiriečiantį pro vokiečio kamštį, kad Vemblis būtų sužavėtas.

Tačiau aštuonis kartus čempionė Vokietija, kuri savo rezultatyviausią žaidėją Alexandrą Popp prarado dėl traumos likus kelioms minutėms iki starto pradžios, neturėjo ilgai nusileisti, nes Lina Magull 79-ąją minutę išlygino rezultatą. Sydney Lohmann rado Tabea Wassmuthą aikštėje, o pastarojo skersinį vidurio puolėjas pasuko namo.

Pirmasis pratęsimo kėlinys buvo įtemptas, nė viena pusė nenorėjo klysti, tačiau Anglija padarė prasiveržimą likus žaisti 10 minučių. Vokietija nesugebėjo įmušti kampinio, o pačios Kelly smūgis grįžo į kojas šešių jardų langelyje. Ji vėl buvo ten, kad aplenktų Frohmsą ir iškovotų Anglijos pirmąjį svarbų trofėjų.

Tai buvo nelengva pradžia prieš rekordinę minią Vemblyje, tačiau Anglija pradėjo ryškiau. Per keturias minutes Fran Kirby atliko skersinį, kurį pasitiko Ellen White, bet jos galva smūgiavo tiesiai į Frohmsą.

Vokietija savo geriausią progą kėlinyje turėjo 25-ąją minutę. Georgia Stanway netyčia linktelėjo į Vokietijos kampinį, o Lionesses veržėsi išsilaisvinti, o Mary Earps atsitrenkė į laisvą kamuolį.

Anglija galėjo pirmauti prieš pat pertrauką. Beth Mead pasirinko White'ą viduryje, tačiau puolėja smūgiavo pasilenkusi ir pasiuntė kamuolį virš skersinio.

Vokietija turėjo pirmauti penkias minutes po pertraukos. Magull spyrė kamuolį pro virpstą, kai atsidūrė šiek tiek erdvės, o Toone išmušė Angliją į priekį vos po valandos.

Martinos Voss-Tecklenburg auklėtiniai netrukus turėjo išlyginti rezultatą. Magull dar kartą atliko smūgį, kad išbandytų Angliją, tačiau jos pastangomis susisukti pavyko rasti tik virtą. Earps tada atkovojo atšokusį kamuolį, tačiau likus 11 minučių nesutrukdė Magull išlyginti rezultatą.

Tai buvo klasikinis pratęsimo laikotarpis – nė viena pusė nenorėjo nieko atiduoti. Panašu, kad prieš vokiečius buvo sužaistos skausmingos baudinių serijos.

Bet tada Kelly, sulaukusi vos 24 metų, išsikovojo laimėtoją ir pasiuntė Vemblį į pergalę, o Anglija išvydo žaidimą, kad įrašytų savo vardus į istoriją.

Wiegmanas: Tai buvo kovingas žaidimas, bet kam tai rūpi?

Anglijos moterų vadybininkė Sarina Wiegman BBC sakė:

„Mes laimėjome taurę. Tai tiesiog neįtikėtina. Net nepamenu, ko tu manęs klausei! Aš nežinau, kas vyksta!

Dėl ko ši komanda tokia atspari: „Ar turi pusvalandį? Jei tikrai norite tapti geresni kiekvieną dieną, tai turite padaryti.

„Žaidėjai norėjo tai padaryti kartu ir mes sutarėme dėl kelių dalykų dėl elgesio, ir tai nebuvo tik žodžiai.

„Mes tuo išgyvenome, o rezultatas toks. Su Vokietija buvo taip įtempta ir tai buvo šiek tiek kovingas žaidimas, bet kam tai rūpi? Esame Europos čempionai.

„Pasakiau žaidėjams, kad mums reikia dar penkių minučių, nes prieš Ispaniją jau pramušėme du barjerus ir turėjome tai daryti dar 15 minučių.

„Neturiu jokių paslapčių. Man tiesiog reikia šiek tiek laiko išsiaiškinti, kas vyksta. Trofėjus gana sunkus – aš žinočiau!

Meadas laimi „Auksinį batą“ ir geriausio turnyro žaidėjo apdovanojimą

Nors Mead Wembley finale taškų neįmušė, ji savo kabinetą papildė dviem asmeniniais pagyrimais – laimėjo Auksinį batą ir Turnyro žaidėją.

Krašto puolėjas buvo lygus su Alexandra Popp įmušdamas šešis įvarčius į finalą, tačiau Vokietijos kapitonas buvo sužeistas per apšilimą, mat Meadas pelnė apdovanojimą per turnyrą atlikęs penkis rezultatyvius perdavimus. Popas iš savo pusės neturėjo.

Alessia Russo taip pat finišavo trečioje vietoje su keturiais įvarčiais, įskaitant tą stulbinamą atmušimą prieš Švediją, apie kurį bus kalbama dar daugelį metų.

Mead taip pat buvo karūnuota turnyro žaidėja pasirinktos UEFA komisijos, o tai žymi stulbinamą posūkį po to, kai vos prieš metus ji nepateko į GB olimpinę komandą.

„Negaliu patikėti, kartais futbolas tave nuvilia, bet atsimušimas yra geriausias būdas, ir mes tai padarėme“, – sakė ji.

„Esu nekalbus, negaliu visko priimti, vis dar esu šoke. Negaliu patikėti, kad laimėjome, tiesiog negaliu, tai beprotiška. Aš taip, labai didžiuojuosi šia komanda. Aš myliu šią komandą ir myliu šią šalį.

Vokietė Lena Oberdorf taip pat atsiėmė jaunosios turnyro žaidėjos trofėjų, kuri 2022 m. Europos čempionate iškovojo vos 20 metų.

Reakcija į Lionesses pergalę

Karalienė: „Nuoširdžiausi sveikinimai ir mano šeimos nariai, jus visus laimėjus Europos moterų futbolo čempionatą. Tai reikšmingas pasiekimas visai komandai, įskaitant jūsų pagalbinį personalą. Čempionatai ir jūsų pasirodymas juose pelnytai sulaukė pagyrimų. Tačiau jūsų sėkmė gerokai viršija jūsų pelnytai pelnytą trofėjų. Jūs visi parodėte pavyzdį, kuris taps įkvėpimu šiandieninėms merginoms ir moterims bei ateities kartoms. Tikiuosi, kad jūs taip pat didžiuositės savo poveikiu savo sportui, kaip ir šiandienos rezultatu.

Voss-Tecklenburg: Anglija yra pelnyta čempionė

Vokietijos vyriausioji trenerė Martina Voss-Tecklenburg:

„Skirkime futbolą nuo jausmų. Pradėkime nuo futbolo dalykų, pirmajame kėlinyje kamuolį labiau valdė anglai. Jie darė mums spaudimą. Jie gavo keletą baudos metimų, mums kartais pritrūkdavo drąsos.

„Mums pavyko surengti keletą atakų, kurios buvo gerai. Galvoju apie situaciją ties 0:0, aikštėje buvo aiški situacija, kuri buvo aiškus kamuolys. VAR pažiūrėjo, bet nedavė. Kodėl teisėjas į tai nepažiūrėjo? Tai šiek tiek skaudėjo.

„Norėjome žaisti drąsiai, kad pelnytume pirmąjį įvartį, ir žaisti su aukštu spaudimu. Kai iš tikrųjų turėjome daugiau kamuolio, praleidome įvartį. Pratęsimo metu rezultatas 2:1 buvo šiek tiek nesėkmingas. Galbūt tai turėjo nuspręsti bausmė.

„Anglija yra pelnyta čempionė. Jie taip sunkiai laimi ir žiūri į sulauktą paramą. Jei įmuši du įvarčius prieš Vokietiją, esi nusipelnęs čempionas. Sveikiname juos.

„Daug energijos ir pasididžiavimo savo komanda. Buvo neįtikėtinai garsus. Tai mums padės ateityje. Aikštėje atidavėme visas jėgas, ne viskas pavyko, bet atidavėme prakaitą, kovą ir energiją. Tai labai liūdna, negalite rasti tinkamų žodžių komandai pasakyti. Aš tiesiog turiu tai apdoroti. Atėjome laimėti rungtynių, bet mums tai nepavyko. Galbūt rytoj jaučiuosi kitaip.

„Antrosios vietos laimėtojai skamba gana gerai, bet šiek tiek skauda. Tik viena komanda gali laimėti šiandien, mums gali prireikti šiek tiek daugiau laiko tai suvirškinti.