Prancūzija nugalėjo Angliją ir pateko į pasaulio čempionato pusfinalį

TOPLINE

Prancūzija šeštadienį pasaulio čempionato ketvirtfinalyje 2:1 nugalėjo Angliją po 78-ąją minutę įmušto prancūzo įvarčio, ​​praėjus vos kelioms minutėms po to, kai Anglija po baudos smūgio išlygino rezultatą – Prancūzija nusiųsdama Prancūziją į pusfinalį, kur žais su Maroku.

svarbiausi faktai

Prancūzas vidurio puolėjas ir Madrido „Real“ žvaigždė Aurelienas Tchouameni įmušė įvartį 17-ąją minutę po to, kai atliko Antoine'o Griezmanno perdavimą, todėl Prancūzija išvedė į priekį.

Susidūręs su anglų ataka, prancūzų vartininkas Hugo Llorisas per kelias minutes vienas nuo kito du kartus atrėmė ir atrėmė baudos smūgį iš Anglijos Luke'o Shaw, o netrukus po greito Anglijos puolėjo Harry Kane'o smūgio.

Kane'as pasinaudojo baudos smūgiu prieš Llorisą – ilgametį „Premier“ lygos komandos „Tottenham Hotspur“ komandos draugą – išlygino rezultatą aštuonias antrojo kėlinio minutes.

Kane'o įvartis buvo 53-asis Anglijos nacionalinėje komandoje tarptautinėse rungtynėse, įskaitant Pasaulio taurės, EURO taurės ir Tautų lygos turnyrus, ir Wayne'as Rooney tapo rezultatyviausiu visų laikų Anglijos žaidėju.

Didžiąją antrojo kėlinio dalį Anglija išlaikė pranašumą, o Prancūzija labai pasitikėjo Llorisu, kad atremtų stiprų anglų puolimo frontą – Anglija atliko 16 metimų į tinklą, gerokai daugiau nei aštuoni prancūzai.

Tačiau 78-ąją minutę prancūzų puolėjas veteranas Oliveris Giroud, kuris į istoriją įžengė į aštuntfinalio pergalę prieš Lenkiją, tapo nacionalinės komandos žaidėju. visų laikų pirmaujanti įvarčius pridėjo dar vieną įvartį, kai Prancūzija vėl išsiveržė į priekį.

Rungtynių pabaigoje turėdamas dvi progas įmušti Anglijos rinktinei, Kane'as nepataikė baudos smūgio aukštai virš skersinio, o Marcusas Rashfordas 100-ąją baudos minutę smūgiavo aukštai.

Tangentas

Jaudinančiose rungtynėse anksčiau šeštadienį Marokas nuliūdino Portugaliją 1:0 ir tapo pirmąja komanda, atstovaujančia arabų tautą ar Afrikos šalį, patekusia į turnyro pusfinalį. Anksčiau šią savaitę Marokas apstulbino Ispaniją mušdamasis ketvirtfinalio rungtynėse. Vienintelės Afrikos komandos, kurios kada nors pateko į ketvirtfinalį, buvo Gana 2010 m., Senegalas 2002 m. ir Kamerūnas 1990 m. Šeimininkas Kataras įėjo į istoriją anksčiau turnyre kaip pirmoji šeimininkė šalis. pašalintas pirmasis iš pasaulio čempionato.

Pagrindinės aplinkybės

Prancūzija iškovojo antrąjį pasaulio čempionato titulą per paskutinę 2018 m. turnyro iteraciją, nugalėjusi Kroatiją rezultatu 4:2 atsilikusiam Kylianui Mbappe – rezultatyviausiam turnyro įvarčių žaidėjui ir 35-am. geriausiai apmokamas sportininkas pasaulyje, anot "Forbes". Anglija, kuri žaidžia atskirai nuo Velso, Škotijos ir Šiaurės Airijos, laimėjo tik vieną kartą – 1966 m. Prancūzija ir Anglija anksčiau buvo susitikusios du kartus pasaulio čempionate 1966 ir 1982 m., o Anglija laimėjo abu mačus.

Ką reikia stebėti

Prancūzija pusfinalyje trečiadienį 2 val. žais su Maroku. Argentina ir Kroatija, kurios laimėjo ketvirtfinalio rungtynes ​​serijoje prieš Braziliją, favoritę laimėti turnyrą, antradienį 2 val. Šios rungtynės gali būti paskutinis pasaulio čempionato pasirodymas dviem futbolo legendoms: Kroatijos kapitonui Lukai Modričiui, kuris žaidžia Madrido „Real“ vidurio puolėju, ir argentiniečiui Lioneliui Messi, superžvaigždės puolėjui (ir pasaulio futbolininkui). geriausiai apmokamas sportininkas) už Paris Saint-Germain. Nors abu anksčiau yra žaidę Pasaulio taurės finalo rungtynėse (2014 m. Messi ir 2018 m. Modričius), nė vienas iš jų nelaimėjo didžiausio pasaulio sporto renginio.

Stebinantis faktas

A Čivināšana prieš rungtynes ​​Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paklausė Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Rishi Sunak, ar jis palaikytų Les Blues (Prancūzijos nacionalinės komandos slapyvardis), jei jie laimėtų su Sunaku. atsakydamas: „Tikiuosi, kad man nereikės, bet jūs susitarėte. Tikimės, kad kitame etape atsitrauksite už „Trijų liūtų“. Po kelių akivaizdžių praleistų skambučių prieš Anglijos komandą pirmajame kėlinyje britų komikas Ricky Gervaisas tweeted, "Ar visi pareigūnai prancūzai?"

Papildoma literatūra

Pasaulio čempionato varžovai: Marokas nugalėjo Portugaliją ir tapo pirmąja Afrikos ar arabų šalimi, patekusia į pusfinalį („Forbes“)

Palengvėjimo atodūsis: Argentina išgyveno stulbinamą Nyderlandų grįžimą ir pateko į pasaulio čempionato pusfinalį („Forbes“)

Ką žiūrėti paskutinėje pasaulio taurės atkarpoje: paskutinė Messi pozicija, Neymaras vs. Pelé, Maroko bėgimas amžiams ir dar daugiau („Forbes“)

Pasaulio taurės šokiruotojas: Kroatija išmušė mėgstamiausią Braziliją, net kai Neymaras pasiekė Pelé įvarčių rekordą („Forbes“)