Pagrindiniai treneriai turėtų ruoštis ilgesniam pasaulio čempionato traumų laikui

Kai po 90 minučių Anglijos futbolo čempionato atidarymo rungtynėse su Iranu pasirodė ketvirtasis pareigūno lenta, daugelis gerbėjų nustebo, kai joje pasirodė dešimtukas.

Antrasis kėlinys buvo gana laisvas, tačiau tai nesutrukdė žaisti 14 minučių pratęsimo.

Daug papildomo laiko pirmajame kėlinyje, kai Anglija laimėjo rezultatu 6:2, labiau tikėtasi po Irano vartininko Alirezos Beiranvando galvos traumos. Vietoj šešių ar septynių minučių pirmojo kėlinio sustabdymo laikas buvo 15 minučių.

Iš viso Anglijos ir Irano rungtynėse dėl vėlyvų įvarčių abiejuose kėliniuose buvo praleista po 29 minutes.

Tokia tendencija buvo iki šiol šiame pasaulio čempionate: Nyderlandai ir Senegalas antrajame kėlinyje žaidė vienuolika minučių, o JAV žaidė panašiai antroje rungtynių su Velsu pusėje.

Vidutiniškai per pirmąsias ketverias 2022 m. Kataro pasaulio čempionato rungtynes ​​buvo stabdoma po 17.5 minutės.

Tai tendencija, kuri, atrodo, tęsis. FIFA teisėjų vadovas, Pierluigi Collina, anksčiau yra sakęs, kad FIFA sieks tiksliau stebėti žaidimo sustabdymus.

Kruopštus rungtynių laikrodžio stabdymas turės ir teigiamų dalykų. Tai turėtų sumažinti laiko švaistymą, kurį kai kurios komandos daro išlaikydamos lygiąsias arba mažą pranašumą.

Komandos dažnai gali gaišti laiką žaidimo metu, tada ketvirtojo teisėjo lentoje pasirodo trys ar keturios minutės. Tačiau su kiekvienu žaidimo sustabdymu, komandos mažiau linkusios įgyti pranašumo dėl laiko švaistymo.

Kita vertus, jei ši didelio sustabdymo laiko tendencija tęsis, futbolo rungtynės iš tikrųjų pailgės nei anksčiau.

Jei įprastose rungtynėse pirmajame kėlinyje buvo skiriama maždaug viena ar dvi minutės žaidynės, o antrajame kėlinyje - trys ar keturios minutės, tai iki šiol pasaulio čempionate suteiktas papildomas pertraukos laikas gali sudaryti maždaug pusę iki aštuntfinalio pabaigos.

Šis papildomas futbolas gali labiau nuvarginti žaidėjus ir sukelti daugiau klaidų rungtynių pabaigoje, kai nuovargis pradeda daryti įtaką koncentracijos lygiui.

Vyriausiesiems treneriams reikės plano, kaip tai išspręsti.

Pirma, jie galėtų pabandyti užkirsti kelią nuovargiui, naudodami visus penkis keitimus žaidimų metu.

Iki šiol visus penkis keitimus išnaudojo tik Anglija, Iranas ir JAV (Iranas panaudojo šešis dėl smegenų sukrėtimo taisyklės), o Anglijos vyriausiasis treneris Garethas Southgate'as iki 76-osios minutės sugebėjo atlikti visus savo keitimus, suteikdamas atakuojantiems žaidėjams pailsėti. prieš rungtynes ​​su JAV.

Jei rezultatai klostysis taip, kaip reikia, galimybė pakeisti savo komandą paskutiniam grupės žaidimų etapui gali suteikti pranašumą kai kuriems vyriausiems treneriams vėliau turnyre.

Komandos, kuriose yra daug komandos gylio, taip pat galėtų būti naudingos, nes papildomas pertraukos laikas reiškia, kad atsarginiai žaidėjai aikštelėje praleis daugiau laiko nei būtų buvę kitaip, todėl šių žaidėjų kokybė greičiausiai turės įtakos žaidimams.

Išlaikyti siaurą persvarą gali būti sunkiau, nes tereikia vieno susikaupimo, kad būtų galima praleisti įvartį.

Mehdi Taremi 102-ąją minutę baudos minutę už Iraną prieš Angliją atliko baudos aikštelę paskutinis kada nors įmuštas įvartis pasaulio čempionate ne pratęsimo ar baudinių serijos metu. Šis įvartis primins Garethui Southgate'ui apie pavojų akimirkai išsijungti, tačiau kadangi žaidėjai labiau linkę pajusti nuovargio padarinius, treneriai turės pažvelgti į tai, kaip jie galėtų išlaikyti savo komandas susikaupusias rungtynių pabaigoje.

Šis papildomas pertraukos laikas gali paskatinti kai kurias komandas siekti antro įvarčio, ​​kad būtų nutrauktos rungtynės, o ne bandyti išlaikyti vieno įvarčio pranašumą dešimt minučių ilgiau nei yra įpratę. Be to, kai kurios taktikos, pavyzdžiui, nuolatinis varžovų spaudimas, gali greitai nuvarginti žaidėjus, o vyriausiiesiems treneriams gali tekti permąstyti, kaip jie taiko tokią taktiką.

Atrodo, kad kiekvienas pasaulio čempionatas sukelia keistenybių ar taisyklių pakeitimų, į kuriuos vyriausieji treneriai turi atsižvelgti. 2018 m. Rusijoje vaizdo teisėjų asistentų naudojimas lėmė, kad komandos nebegalėjo taip lengvai išsisukti nuo „minkštųjų“ pražangų baudos aikštelėje. Atrodo, kad 2022 m. Katare unikalus iššūkis, kurį FIFA taisyklės meta vyriausiems treneriams, yra šis laiko matavimo pasikeitimas.

Treneriai, galintys geriausiai prisitaikyti ir paruošti savo žaidėjus ilgiems pertraukų laikotarpiams, galėtų suteikti sau nedidelį pranašumą prieš varžovus.