Emociniame olimpiniame grįžime po to, kai įveikė vėžį, Max Parrot laimėjo snieglenčių sporto šakos „Slopestyle“ auksą

2018 m. vasario mėn. Pjongčango olimpinėse žaidynėse Maxas Parrot sugrįžęs iškovojo sidabrą vyrų snieglenčių slidėmis. Jis krito per pirmuosius du važiavimus, padidindamas paskutinio bandymo statymą. Jis buvo švarus, nukeldamas jį ant podiumo.

Po dešimties mėnesių Parrot buvo diagnozuota Hodžkino limfoma.

Per savo, kaip profesionalaus snieglentininko, karjerą Parrot išmoko apie atsparumą. Tačiau tai pakeitė žodžio reikšmę. Per ateinančius šešis mėnesius jis ištvėrė 12 chemoterapijos raundų. Jo sunkiai uždirbti raumenys, įgyti iš sporto salėje praleistų valandų, atrofavosi.

Tačiau 2019 m. liepą Parrot paskelbė, kad nugalėjo vėžį. O rugpjūtį jis pademonstravo snieglenčių sportui, kad neketina praleisti nė vieno ritmo, laimėdamas didžiulį auksą „X Games Norvegijoje“.

Sekmadienio vakarą (pirmadienio rytą Kinijoje) 27 metų Parrot vėl atsidūrė olimpinio slopestyle bėgimo viršūnėje, vilkėdamas Kanados komandos uniformą. Skirtingai nuo savo pasirodymo 2018 m., šį kartą Parrot sėkmingai atliko pirmąjį važiavimą ir a puikus antrasis važiavimas, surinkęs 90.96 balo su savo technine bėgių atkarpa ir nuvažiavęs kabiną 1620, 1440 ir 1620 šuoliuose.

Užėmęs 10-ą vietą, o tai reiškia, kad finalo starto sąraše jis buvo trečias, jam beliko tik laukti kankinančio trečiojo važiavimo etapo, kad pamatytų, ar kas nors galėtų pasiekti geriausią rezultatą. Paskutiniai du lenktynininkai buvo jo komandos draugas Markas McMorrisas ir kinietis Su Yimingas, kuris kvalifikacijoje finišavo pirmas.

Nervus.

Tačiau nei McMorrisas, nei Yimingas negalėjo įsiveržti į 90-uosius. Ir su apčiuopiamu palengvėjimu Papūga leido savo auksinei akimirkai apimti jį.

Parrot auksas buvo pirmasis Kanados aukso medalis šiose žaidynėse. Antras žaidynes iš eilės podiumą su savo komandos draugu McMorrisu pasidalijęs kanadietis taip pat iškovojo išskirtinę JAV čempiono titulą dėl olimpinio slopestyle aukso.

Amerikietis Sage'as Kotsenburgas pirmą kartą laimėjo olimpinį slopestyle rungtį, kai ši disciplina debiutavo 2014 m. žaidynėse, o Redas Gerardas 17 m. Pjongčango žaidynėse laimėjo auksą kaip 0-metis.

Su Yimingas iškovojo sidabrą, o McMorrisas – bronzą – trečias rungtynes ​​iš eilės, kai jis grįžta namo su tokios spalvos medaliu.

Parrot jau seniai progresuoja slopestyle snieglenčių sporte. 2013 m. „X Games“ jis gavo pirmąjį užpakalinį trigubą kamštį. Kitais metais vietinis Bromontas, Kvebekas, tapo pirmuoju, sujungusiu du iš jų į slopestyle bėgimą. 2015 m. Parrot nusileido pirmą keturratį kabiną po 1620 m. O po metų jis laimėjo didelį aukso medalį X Games su savo kabina 1800 trigubu kamščiu, pirmuoju X Games.

Kaip sekmadienio vakarą pademonstravo Parrot, jis ketina dar kurį laiką išlikti vyrų slopestyle standarto nešikliu.