Johnsas ir Watersas PPA sezono atidaryme laimi trigubas karūnas

Pirmasis Profesionali aiktinio kamuolio asociacija (PPA) 2023 m. sezono turo renginys jau yra knygose, o du geriausi profesionalūs žaidėjai abu tęsė ten, kur baigė. Tiek vyrų, tiek moterų dabartiniai #1 žaidėjai Benas Johnsas ir Anna Leigh Waters savaitgalį iškovojo „Triple Crowns“, kiekvienas laimėjo savo profesionalų vienetus, profesionalų dvejetus, o tada žaidė kartu, siekdami įgyti mišrių profesionalų dvejetų titulus.

Šios 2023 Hyundai Masters buvo surengtas Mission Hills užmiesčio klube Rancho Mirage, Kalifornijoje (už Palm Springso ribų), gražiame komplekse su 12 specialių marinatinio kamuolio aikštelių ir dešimtimis teniso kortų, skirtų palaikyti likusius 1100+ žaidėjų, dalyvavusių šiame turnyre. Turnyro pabaigą apsunkino sekmadienį Palm Springso rajone praūžęs lietus, dėl kurio kai kurios rungtynės buvo atšauktos, o profesionalų finalas atidėjo iki sekmadienio popietės.

Šis turnyras žymi naujos eros aušrą PPA, kuri praleido paskutinius du 2022 m. mėnesius susijungdama su Major League Pickleball (MLP), o po to dauguma geriausių sporto šakų žaidėjų sudarė pelningas išskirtines sutartis, kad galėtų varžytis tik PPA/MLP renginiuose. Tai apėmė daugybės geriausių profesionalų brakonieriavimą iš savo konkurentų profesionalų turo, todėl 2023 m. „Masters“ burtai tapo vienu giliausių per trumpą profesionalų marinavimo istoriją.

Vienas pokalbių taškas šį savaitgalį buvo ilgamečio ATP turo žaidėjo Samo Querrey debiutas PPA, kuris yra aukščiausio lygio buvęs vyrų teniso profesionalas. padaryti šuolį oficialiai į Pro Pickleball. Ir tai pasakyti Querrey buvo „pasitikintas“ savo perėjimu prie „picleball“. tikriausiai būtų per menka. Savaitgalį 22-uoju numeriu pažymėtas Querrey pralaimėjo 3,3 pirmajame ture prieš 11-ą vietą Alexui Neumannui, tada pateko į pralaimėtojų krepšelį, o 9-asis Nico Montoya buvo išsiųstas 15:12. Ne ką geriau jam sekėsi profesionalių mišrių dvejetų varžybose – jis pralaimėjo 1-ajame atrankos ture, žaisdamas iškovotoje pertraukoje (nors kartu su partnere Christa Gecheva laimėjo „PPA taškų lygiąsias“). Taigi, Querrey reikia šiek tiek padirbėti.

Apžvelkime likusius savaitgalio veiksmus.

Vyrų profesionalų pavienių rungtynių santrauka:

Johnsas iškovojo pirmąjį 2023 m. singlų titulą talentų kupinose burtų traukose, nepraleisdamas nė vieno žaidimo visą savaitgalį. Trys iš 4 geriausių žaidėjų buvo nusiminę prieš pusfinalį, o 13-as Connoras Garnettas daugiausiai pakėlė antakius su savo 4-uoju JW Johnsonu ir 5-uoju Ryanu Sherry, kad patektų į pusfinalį. Garnetto bėgimas baigėsi dominuojančia #1 Johnso pergale, kuris laimėjo 5,3 ir pasiekė finalą. Apatinėje burtų traukimo pusėje septintasis Federico Staksrudas aplenkė 7-tą Dylaną Frazierį (6), 3 ir pasiekė sekmadienio aukso medalio mačą. Finale Johnsas buvo tiesiog per stiprus ir įveikė Staksrudą 6,4.

Auksas: Benas Džonsas. sidabras: Federico Staksrud. Bronza: Dylanas Frazieris.

Vyrų profesionalų dvejetų santrauka

Benas Johnsas kartu su savo nuolatiniu profesionalų dvejetų partneriu ir broliu Collinu Johnsu kartu iškovojo vyrų profesionalų dvejetų titulą. The du aukščiausią reitingą turintys vyrų dvejetų žaidėjai finale įveikė 2-ąją vietą Matt Wright ir Riley Newman. Šios dvi komandos yra gana pažįstamos viena su kita, o finalas vyko pirmyn ir atgal. Lietus privertė atšaukti didžiąją dalį paguodos/pralaimėtojo grupės, todėl bronzos medalis nebuvo įteiktas.

Auksas: Jonai / Jonai. sidabras: Wrightas / Newmanas. Bronza: nežaidė

Moterų profesionalių vienetų santrauka:

Kaip dažnai vyksta „Women's Pro“ turo metu, singlų burtų traukimo metu kremas pakyla į viršų. 3 geriausios sėklos pateko į pusfinalį su maža fanfara, o #5 Irena Tereschenko nuvertė #4 Salomę Devidze, kad pasiektų pusfinalį. Ten dominuojanti #1 žaidėja pasaulyje Anna Leigh Waters aplenkė Tereščenko 4,6 ir pateko į finalą. Apačioje 3-ioji Lea Jansen įveikė antrąją vietą Catherine Parenteau (2), 7 ir pasiekė sekmadienio mačą dėl aukso medalio. Finale Watersas greitai įveikė Janseną 8,3 ir iškovojo titulą. Šį savaitgalį nei vienas profesionalas neįmetė daugiau nei 5,2 taškų prieš Anną Leigh.

Auksas: Anna Leigh Waters. sidabras: Lea Jansen. Bronza: Catherine Parenteau.

Moterų profesionalių dvejetų santrauka

Didžiąją 2022 m. dalį Waters praleido žaisdama profesionalų dvejetus su savo mama Leigh Waters ir kartu pakilo į reitingo viršūnę. Tačiau Leigh Waters sunkiai susižeidė kelį žaisdama JAV nacionalinėse varžybose lapkritį, o tai privertė pirmąją pasaulio vietą Anną Leigh susirasti naują nuolatinę partnerę 1 m. sezonui. Panašu, kad ji vieną rado Anna Bright, nes dvi Annas be rimtų iššūkių iškovojo moterų profesionalių dvejetų titulą. Aukso medalio rungtynėse jie 2023 pranoko pirmąją vietą užėmusią Lucy Kovalova ir Callie Smith komandą ir padarė pareiškimą dėl 1 m. sezono. Kaip ir vyrų dvejetų atveju, paguodos laikiklis buvo išlietas.

Auksas: Waters/Bright. sidabras: Kovalova/Smith. Bronza: Nežaidžiama.

Mišrių profesionalų dvejetų santrauka

Sujunkite du geriausius žaidėjus ir gausite gana nepralenkiamą mišrių dvejetų komandą. Dvigubi žaidėjai #1 Johnsas ir Watersas susibūrė, kaip ir reguliariai, siekdami aukso medalio. Puikiai sužaistame mušimo finale jie aplenkė antrąją vietą Riley Newman ir Jessie Irvin. 2-ą vietą užėmę Vivienne David ir Thomas Wilson puikiai surengė renginį: įveikė ir 11, ir 3 vietas, kad patektų į pusfinalį, tada įveikė 6-ąją komandą, kurią sudaro Tyson McGuffin ir Catherine Parenteau, laimėdami paguodos grupę ir paimdami bronzą.

Auksas: Watersas / Johnsas. sidabras: Irvinas / Newmanas. Bronza: Davidas/Wilsonas

--------

Vyresniųjų profesionalų varžybų trumpa apžvalga

PPA neakcentuoja vyresniųjų profesionalų beveik tiek, kiek jos konkurentų turas, bet vis tiek renginiuose priima Senior Pro skyrius (be, žinoma, mėgėjų padalinių). Trumpai apžvelgsime kiekvieno PPA turo renginio laimėtojus.

• Vyrų senjorų profesionalų vienetų varžybos: #1 Mattias Johanssonas nugalėjo #11 Tom Yeh dėl aukso medalio 10,(8),0.
  • Vyrų vyresniųjų profesionalų dvejetai: 1-ąją vietą užėmęs Dayne Gingrich ir Altaf Merchant, kurie abu reguliariai dalyvauja reguliariame profesionalų ture, už auksą 6 atmetė Steve'ą Dawsoną ir Toddą Murphy.
  • Mišrūs vyresnio amžiaus profesionalų dvejetai: lietaus auka, aukso medalio rungtynės tarp #1 Kris Anderson & Kevin Booth ir #2 Natalie Hill & Jamil Atcha nebuvo žaidžiamos.

(Moterų vyresniųjų profesionalų divizionai nebuvo žaidžiami)