Pastabos iš Klivlando „Cavaliers“ dviejų žaidimų serijos Majamyje

Klivlando dvikovos rungtynės prieš Majamio „Heat“ jautėsi kaip atkrintamųjų varžybų apšilimas.v Štai kas išsiskyrė iš „Cavs“ pasidalijimo 1:1.

Abu žaidimai buvo atkrintamųjų pamokos, tačiau skirtingais būdais

Pirmosiose rungtynėse, kai Garlandas buvo sveikas, Cavs laimėjo 1:104. Nė viena komanda nebuvo tiksliai atakuojama – „Cavs“ puolimo reitingas buvo 100, o „Heat“ – 113. (Abu pagal „Cleaning The Glass“, buvo žemiau lygos vidurkio, palyginti su sezono sumomis.)

„Cavs“ rado būdą laimėti dviem būdais. Pirma, jie ginasi aukštu lygiu, apribodami Majamį iki 88.8 atakos balo pusėje aikštėje. Jie taip pat pelnė 29 taškus iš 22 kamuolių. Mažų skirtumų žaidime skirtumas buvo priverstinis ir pelningas apyvartas. Tai buvo prieš komandą, kurios apyvartos rodiklis yra aukščiausioje lygos pusėje, už Stiklo valymą. Tai įspūdinga.

Antra, Darius Garlandas buvo puikus ir tikriausiai geriausias Cavs žaidėjas. Donovanas Mitchellas praleido naktį – 18 taškų, 7-18 iš aikštės, 1-7 iš trijų. Ketvirtajame kėlinyje jis pelnė tik du taškus. Garlandas daugiau nei sustiprėjo, padidino savo agresiją ir ieškojo savo kadro taip, kaip kartais dvejoja. Jis surinko 25 taškus, surinkęs 8-16 metimų, įskaitant 3-6 balą iš trijų. Jis taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus prieš tik 3 prasimušimus ir buvo 6:6.

Klivlendas yra 12:7 sezone, kai Garlandas meta šešis ar daugiau baudų metimų. Šį sezoną jis vidutiniškai per rungtynes ​​meta po 4.8 baudos metimo. Kai jis padidina savo agresiją ir nori daugiau pasiekti linijos, Garlandas yra pats efektyviausias. Tai suteikia „Cavs“ dar vieną būdą pelnyti įvartį, kai taškų gauti sunkiau. Tai įvyks dažniau, kai kitą mėnesį prasidės atkrintamosios.

Tuo tarpu 2 rungtynėse „Cavs“ praleido Garlandą. Mitchellas surinko 42 taškus ir atrodė, kad jis gali surinkti 50. Tačiau jam pritrūko jėgų, kai žaidimas vyko tiek daug iš jo prašė ir žaidė 43 minutes. Po pirmojo kėlinio 9:12 Mitchell antrajame buvo 6:18. Girlandas būtų leidęs Mitchell dar trumpam pailsėti, kurio jam reikėjo.

Klivlando gynyba taip pat šlubavo – „Heat“ puolimo reitingas siekė 122.7, o puolimo aikštėje – 104.7. „Cavs“ puolimas taip pat buvo geras (119.8 puolimo reitingas, 104.5 reitingo aikštėje), tačiau nepakankamai geras.

Tiek Mitchellas, tiek Isaacas Okoro po rungtynių sakė, kad „Cavs“ galėjo būti fiziškesnis. Jie taip pat sakė, kad jiems turėtų būti sunkiau gyventi geriausiems „Heat“ žaidėjams, būdami fiziškai fiziškai ir išbandydami, ką teisėjai vadins. Tai teisinga mintis – ir atkrintamosiose, ir tai, kas tinka Klivlando žaidimo stiliui.

„Cavs“ yra geriausi, kai jų gynyba yra užrakinta ir įsilieja į puolimą. To recepto penktadienį nebuvo.

Evano Mobley bėdos pražangoje turėjo įtakos ir „Cavs“ gynybai, nes jis žaidė tik 31 min. Atkrintamosiose varžybose jis sieks 36–38, o „Cavs“ gynyba bus geresnė, kai jis atsidurs ant parketo. Jis taip pat retai prasižengia, todėl Mobley patekimas į bėdą nėra didelė problema. Bet penktadienį tai buvo.

Lamaras Stevensas pasisavino Deaną Wade'ą

Po Stevenso pasirodymo prieš „Celtics“ jis dabar yra „Cavs“ rotacijoje. Deanas Wade'as nėra.

Kai Stevensas dvejose rungtynėse prieš Majamį žaidė 26 ir 24 minutes, Wade'as sužaidė nuliu. Net ir antrosiose rungtynėse, kai Dariusas Garlandas išvyko, Cedi Osmanas žaidė minutes vietoj Wade'o.

Wade'as nežaidė gerai nuo tada, kai užėmė Kevino Love'o minutes. Sumažinti mažiau nei 20 % iš trijų nuo tada, kai Love paprašė išpirkimo, nėra pakankamai geras. Wade'as būtų susodintas atkrintamosiose varžybose, o Klivlandui sugriežtinus rotaciją ruošiantis atkrintamoms, dabar tai prasminga.

Stevensas, palyginimui, žino, kas jis yra ir koncertuoja. Jis nėra toks, koks yra Wade'as (bent jau tada, kai Wade'as atlieka metimus), bet jis rungtyniauja, pjauna ir turi tam tikrų sugebėjimų atmušti vidutinio nuotolio prisitraukimus. Jis taip pat meta atvirus tritaškius – ko Wade'as nedarė prieš sėdėdamas ant atsarginių dalių.

Stevensas gynyboje taip pat gali atsilaikyti prieš didesnius sparnus. Jis neketina jų užrakinti, bet privers juos dirbti ir likti prieš juos, kad padarytų ginčytiną kadrą. Wade'ui tose vietose viskas gerai, bet Stevensas turi stiprybės pranašumą, kuris padeda. Buvo nuostabu matyti, kaip jis atsilaikė prieš Butlerį. Jis neištraukė Butlerio iš žaidimo, bet buvo pakankamai didelis, kad neleistų Butleriui atlikti sunkų prisitraukimą, užuot važiavęs, kad inicijuotų kontaktą ir padarytų pražangą. Kai Wade'as būtų toje vietoje, Butleris būtų puolęs.

Ricky Rubio sparčiai auga

Rubio prieš Heat Friday žaidė 25 minutes ir užbaigė rungtynes ​​Klivlando ekipoje. Tai ženklas, kad „Cavs“ papildo jo lėkštę.

Tačiau tai vis tiek pastebima dėl to, kaip „Cavs“ buvo atsargūs su Rubio nuo tada, kai jis debiutavo sausio 12 d. Šį sezoną jis nežaidė dvikovos. (Paskutinės Klivlando rungtynės bus kitą savaitę ir neaišku, ar Rubio žais abiejose rungtynėse.) Prieš penktadienį jo sezono rekordas buvo 22 minutės trečiadienį. Įskaitant penktadienį, jis per visą sezoną žaidė tik kartą daugiau nei 20 minučių.

Rubio dar negrįžta – jis vis dar juda kaip 32-ejų metų vyras ir atgauna visas jėgas po antrųjų ACL metų žaidimo. Jo atakuojantys skaičiai nėra geri.

„Jis ateina ten“, – anksčiau šią savaitę sakė vyriausiasis „Cavs“ treneris JB Bickerstaffas. „Um, žinai, vėlgi, tai bus apie jo galimybes ir tiesiog, žinai, ritmą, laiką ir visus tuos dalykus. Manau, kad jis ir toliau gerės, kuo daugiau minučių gaus, kuo daugiau progų su komandos draugais, tuo daugiau pasikartojimų, palyginti su varžovais ir panašiais dalykais. Taigi manau, kad jis eina teisinga linkme, bet nemanau, kad jis dar šimtu procentų yra Ricky.

Tačiau jis žino, kur būti gynyboje, ir žaidžia puikiai – jo rėmas leidžia jam atlaikyti pavaras ir perjungti, kai atsiduria sparnuose. Puolimas vis tiek turi įvykti, kad jis būtų Rubio, kurio reikia Cavs, kad pasiektų jų aukštą. Tačiau pailgėjusios minutės rodo, kad „Cavs“ jaučiasi fiziškai pasiekęs tašką, kuriame tai įmanoma.

„Cavs“ jaučiasi lemta ketvirtam startui

Neatsižvelgiant į tai, kas netikėta, „Cavs“ ir „Knicks“ rungtynėse 4:5 jaučiasi užrakinti.

Ketvirta, „Cavs“ yra 2.5 žaidimo pranašesnė nei „Knicks“ – tai yra pakankamai pranašumas, likus 13 rungtynių. Klivlandas nuo trečią vietą užimančios Filadelfijos atsilieka 3.5 žaidimo. „Cavs“ atsiduria tarp jų.

Gali pasikeisti. Atsižvelgiant į stiprumą pagal tvarkaraštį, „Cavs“ turi lengviausią tvarkaraštį iš visų NBA NBA. „76ers“ turi trečią sunkiausią tvarkaraštį; „Knicks“ turi aštuntą lengviausią vietą. Klivlandas taip pat priima Filadelfiją kovo 15 d., o „Knicks“ – kovo 31 d. Abi šios rungtynės gali turėti įtakos turnyrinei lentelei.

Tačiau tai būtų laukiniai svyravimai. Kai kovo 10 d. „Cavs“ pralaimėjo „Heat“, „76ers“ įveikė „Trail Blazers“, o Joelis Embiidas laimėjo rungtynių nugalėtoją. Tą dieną padėtis atkrintamosiose tik dar labiau sutvirtino.