Novakas Džokovičius iškovojo rekordinį 22-ąjį „Didžiojo kirčio“ titulą. Kiek jis baigs?

Praėjus vieneriems metams po to, kai buvo priverstas praleisti Australijos atvirąjį čempionatą dėl savo vakcinacijos statuso, Novakas Džokovičius susigrąžino titulą, kuris, jo manymu, yra teisėtas.

Beveik nieko nuostabai, 35-erių serbas ir 4-oji vieta laimėjo savo 10-ąjį „Australian Open“ – ir rekordinį – 22-ąjį „Didžiojo kirčio“ turnyro karūną – klinikiniu rezultatu 6:3, 7:6 (4), 7 6(5) pergalė prieš trečiąjį Stefaną Tsitsipą finale Rod Laver arenoje. Djokovičius su pergale taip pat vėl užėmė pirmąją vietą pasaulio reitinge.

Džokovičius užbaigė laimėdamas „forehand“, kurį Tsitsipas plaukė ilgai, o serbas parodė jam į galvą ir pakėlė rankas virš galvos, mojavodamas miniai.

Džokovičius laimėjo 28-as rungtynes ​​iš eilės Melburne ir iškovojo savo ilgametį varžovą Rafaelį Nadalį visų laikų vyrų lyderių lentoje. Abu vyrai dabar jau du išėję į pensiją Roger Federer20 „Slam“ turnyrų, ir abu aštuonis kartus lenkia puikų Pete'ą Samprasą – 14. Jis taip pat pridėjo apie 2 mln.

Džokovičius ir Nadalis šį pavasarį pateks į kitą pagrindinį „Roland Garros“ turnyrą, turėdami galimybę nutraukti lygiąsias ir laimėti 23-ią vietą.

Džokovičius susigrąžino titulą, nepaisydamas varginančios kairiojo šlaunies problemos nesutarimai dėl jo tėvo, Srdjanas, kuris nedalyvavo nei pusfinalyje, nei finale po to, kai anksčiau šią savaitę pozavo su proPutiniškais demonstrantais.

Žinoma, Nadalis Paryžiuje laimėjo 14 iš 22 pagrindinių turnyrų, tačiau verta stebėtis, kiek dar jo kūnas ištvers. Jis buvo nusiminęs antrajame ture Melburne pateikė amerikietė Mackie McDonald ir bus pašalintas 6-8 savaites su 2 laipsnio kairės kojos klubo sąnario sužalojimu. Tikimasi, kad jis grįš į „French Open“, kuris prasidės gegužės 28 d.

Tuo tarpu Džokovičius kovojo su kairiojo šlaunies skausmu, kurį patyrė Adelaidėje prieš „Australian Open“, bet vis tiek laimėjo septynerias rungtynes ​​iš eilės ir iškovojo čempiono titulą.

„Jis neabejotinai yra geriausias žaidėjas pasaulyje“, – ESPN sakė Patrickas McEnroe.

Johnas McEnroe'as, laimėjęs septynis savo „Didžiojo kirčio“ turnyrus, eteryje juokavo, kad Džokovičius gali užpildyti kambarį trofėjais iš „tik jūsų pagrindinių turnyrų“.

Patrikas McEnroe Džokovičių pavadino „aiškiu favoritu“ dalyvaus turnyre ir tiki, kad ateinančiais mėnesiais ir metais jis toliau didins savo skaičių.

„Manau, kad 24, 25 yra įmanomi“, – prieš dvi savaites sakė McEnroe. „Bet aš taip pat manau, kad žmonės neįvertina, kokie puikūs yra šie vaikinai – tai nėra lengva. Tai nėra taip paprasta, kaip jiems atrodė.

Tai taip pat priklausys nuo Džokovičiaus užimtumo ateityje dėl jo vakcinacijos statuso. 2022 m. turnyro išvakarėse jis buvo deportuotas iš Melburno, nes nebuvo paskiepytas nuo Covid-19, o Nadalis laimėjo titulą iš dviejų setų prieš Daniilą Medvedevą už 21 titulą.

Tada Nadalis buvo pirmas iki 22-ejų, kai iškovojo 14-ąjį „Roland Garros“ titulą, prieš tai įveikdamas Džokovičių keturių setų ketvirtfinalyje. čempionato rungtynėse pašalindamas Casperą Ruudą.

Džokovičius nebuvo įleistas į Jungtines Valstijas praėjusių metų „US Open“ turnyre pavasarį nebus įleistas į šalį „Sunshine Swing“ Indian Velse ir Majamyje.

„Kitas X veiksnys yra tai, ar Novakas bus įleistas į JAV? – paklausė McEnroe. „Šiuo metu jis nėra. Tai jam kainavo keletą galimybių jau [didžiosiose studijose], o tai gali kainuoti dar porą.

Tačiau toliau Džokovičius bus bent jau bendras favoritas Paryžiuje, kur laimėjo du kartus, ir favoritas Vimbldone, kur gina čempiono titulą. Artimiausioje ateityje jis išliks „Australian Open“ favoritu.

Nadalis neseniai pirmą kartą tapo tėvu ir susidūrė su fizinėmis problemomis po to, kai 2022 m. laimėjo pirmąsias dvi kalendoriaus „Slam“ varžybas.

Nors spėliojama, kad tai gali būti paskutinis Nadalo sezonas, McEnroe'as sako, kad noras finišuoti prieš Džokovičių visų laikų pagrindinėse lenktynėse jį palaiko.

„Žinau, kad Rafa mėgsta sakyti, kad jam nerūpi Novako ar Rogerio skaičiai, bet nesu tikras, kad ir kaip myliu Rafaelį Nadalą, ar juo visiškai tikiu, nes taip, jis visada stebisi. su savo sugebėjimu žaisti dėl meilės žaidimui“, – sakė jis. „Dėl to ir konkurencijos nėra jokių abejonių.

„Bet būkime atviri, vaikinas mėgsta laimėti. Jis nedalyvaus „French Open“ ar niekur, jei mano, kad negali laimėti, ir žino... kad yra labai mažai vaikinų, kurie gali įveikti Novaką Džokovičių, jei Novakas Džokovičius yra geriausias, tačiau jis yra vienas iš tų, kurie gali. tikrai ant molio ir net vidutinio tempo kietoje aikštelėje jis gali.

„Manau, kad tai turi būti dalis jo sprendimo, taip pat dalis visų šių vaikinų motyvacijos tęsti veiklą. Jie visi stumdė vienas kitą. Matome, ką Rogeris netgi sugebėjo padaryti, kai grįžo ir laimėjo australą po kelių problemų, koks jis buvo 37 metų, ir žaisti puikų lygį iki 38, 39 metų. Taigi jie atrodo, jei Rogeris gali. padaryk tai, kodėl mes negalime to padaryti?