Rafaelis Nadalis nugalėjo po 5 setų, kad patektų į „Australian Open“ pusfinalį, o dabar turi 2 pergales, o rekordas – 21 pagrindinis titulas

Rafaelis Nadalis įveikė skrandžio sutrikimą ir žiaurias sąlygas, kad patektų į „Australian Open“ pusfinalį ir dabar nuo rekordinio 21-ojo „Didžiojo kirčio“ vienetų titulo skiria dvi pergales.

35-erių ispanas per daugiau nei keturias valandas trukusį penketuką nugalėjo 14-oje vietoje ir kairiarankį Denisą Šapovalovą 6-3, 6-4, 4-6, 3-6, 6-3. , patekti į finalinį ketvertą Down Under. Jis yra ketvirtas pagal amžių vyras pasiekti pusfinalį po Keno Rosewallo, Rogerio Federerio ir Malo Andersono.

Nadalis dabar turės dvi laisvas dienas prieš penktadienį, kai susikaus su nugalėtoju tarp 7-ą vietą užėmusio Vimbldono vicečempiono Matteo Berrettini ir 17-ąją vietą užėmusio 35 metų prancūzo Gaelio Monfilso.

Nadalis per 23 setus per savo istoriją pagerino iki 13:XNUMX.

„Labai sunki diena, labai šilta“, – interviu teisme jis sakė Jimui Courier. „Aš tam nesipraktikavau“.

„Man nuostabu patekti į pusfinalį“, – pridūrė jis.

Nadalis, kurio vienintelis „Australian Open“ titulas buvo iškovotas 2009 m., 20 pagrindinių turnyrų yra lygus varžovams Federeriui ir Novakui Džokovičiui, nors neseniai teigė, kad jam nerūpi GOAT statusas. Žinoma, Džokovičius buvo deportuotas prieš turnyrą, kurį laimėjo devynis kartus, nes jam nepavyko pasiskiepyti nuo Covid-19.

Nadalis, kuris keletą ankstesnių „Australian Open“ kelionių kovojo su traumomis, „Australian Open“ ketvirtfinalyje pagerino rezultatą iki 7:7, o tai yra pats blogiausias jo rekordas bet kuriame iš keturių pagrindinių turnyrų. Jis finale pralaimėjo keturis kartus (2012, 14, 17, 19).

Ispanas taip pat Vienos pergalės trūksta tapti ketvirtuoju vyru Atvirojoje eroje laimėjo 500 rungtynių kietoje aikštėje, prisijungdamas prie Federerio, Džokovičiaus ir Andre Agassi. Nadalis jau yra vienintelis žmogus atviroje eroje, laimėjęs 400 ar daugiau rungtynių ant kietos ir molio (464 turo lygio rungtynės ant molio).

Nadalui atmušus dvigubą lūžio tašką rezultatu 4:5, Šapovalovas paglostė gražią viena ranka atkovotą ranką ir paspaudė kumštį, kai privertė ketvirtą setą.

Ketvirtajame kėlinyje Šapovalovas pelnė pertrauką rezultatu 3:1 dėl dvigubos Nadalo klaidos, kuri įvyko tik tada, kai gerbėjas šaukė jo padavimo viduryje. Kitame žaidime Nadalis žaidimo metu palietė pilvą ir susiraukė. Atsilikęs 1-4, jis iškvietė fiziologą ir išgėrė keletą tablečių.

Atlaikęs ketvirtąjį setą rezultatu 5:3, Šapovalovas įveikė dvigubą lūžio tašką, užbaigdamas jį ir privertęs lemiamą penktąją vietą.

Nadalis paliko aikštę po ketvirtojo etapo medicininės apžiūros ir septynias minutes trukusios tualeto pertraukos.

„Pradėjau jaustis ne itin gerai savo skrandyje, todėl tiesiog paklausiau, ar jie gali ką nors padaryti“, – sakė Nadalis. „Jie ką tik patikrino, ar mano kūne viskas gerai, tada aš išgeriu keletą tablečių, kad pabandyčiau pagerinti skrandžio problemą.

Lemiamame penktajame kėlinyje Nadalis šiek tiek sustiprino savo žingsnį ir užsidirbo pertrauką rezultatu 2:0, kai Šapovalovas atmušė Nadalo lenkimą prieš liniją. Jis išsiveržė į priekį rezultatu 3:0 prieš užbaigdamas, kai kanadietis plačiai pataikė kamuoliuką atgal ir sutriuškino raketę ant žemės.

„Ta raketė yra tostas“, – eteryje sakė Bradas Gilbertas iš ESPN.

Nadalis į 2022 m. startavo sužaidęs vos dvejas rungtynes ​​per pastaruosius šešis mėnesius po pėdos traumos, dėl kurios jis nepateko į Vimbldono ir „US Open“. Gruodį jam taip pat buvo teigiamas Covid-19 testas.

„Tikroji tiesa yra ta, kad prieš du mėnesius nežinojome, ar iš viso galėsime grįžti į turą“, – sakė jis. „Tai tiesiog gyvenimo dovana, kad aš vėl čia žaidžiu tenisą ir tiesiog mėgaujuosi“.

Šapovalovas nuliūdino olimpinio aukso medalio laimėtoją Saschą Zverevą ketvirtajame Margaret Court arenos raunde, išmušdamas vieną iš favoritų laimėti titulą ir galimą grėsmę Nadalui kėliniuose.

„Visada yra garbė kovoti su tokiu vaikinu kaip Rafa“, – prieš rungtynes ​​sakė Šapovalovas. „Visada smagu. Visada bus kova prieš jį.

Shapovalovas turėjo izoliuotis po to, kai atvyko į Australiją, kai jam buvo nustatytas teigiamas Covid testas, tačiau greitai atsigavo ir padėjo Kanadai laimėti ATP taurę Sidnėjuje ir dabar trečią kartą patekti į Didžiojo kirčio turnyro ketvirtfinalį.

Ketvirtfinalio rungtynėse dėl burtų traukimo 4-as numeris Stefanosas Tsitsipas susikaus su 11-uoju numeriu 20-mečiu italu Janniku Sinneriu, o antrasis „US Open“ čempionu Daniilu Medvedevu – 2-uoju Feliksu. Auger-Aliassime, Šapovalovo bičiulis kanadietis.

Bukmaker.eu duomenimis, favoritu į turnyrą atvyko Medvedevas (+180), trečias – Zverevas (+335) ir 6 Nadalis (+950).