Ketvirtfinalyje Rafaelis Nadalis aplenkė Novaką Džokovičių, 14-ą vietą „French Open“ ir 22-ą „Didžiojo kirčio“ titulą.

Tik laikas parodys paskutinės dviejų visų laikų didžiųjų vyrų teniso rungtynių svarbą.

Jei Rafaelis Nadalis iškovos neįtikėtiną 14-ąjį „French Open“ titulą ir 22-ą „Didžiojo kirčio“ turnyro karūną – visų laikų „Slam“ turnyrų kategorijoje jis dviem pralenks Novaką Džokovičių – paskutinis jų susitikimas gali tapti vandens takoskyra.

Kol kas 5-ą vietą užėmęs Nadalis pateko į „Roland Garros“ pusfinalį, rezultatu 6-2, 4-6, 6-2, 7-6(4) pergalę prieš pasaulio pirmenybę 1-ąsias rungtynes. valandų, 4 minučių ir baigėsi trečiadienį 12:1 val. Paryžiaus laiku. Tai truko viena minute ilgiau nei jų 15 valandos 4 minučių pusfinalį prieš metus keturiais setais laimėjo Džokovičius.

„Man tai buvo labai emocinga naktis. Aš vis dar žaidžiu tokias naktis kaip šiandien“, – 21-ąjį pagrindinį titulą sausį Australijos atvirajame čempionate iškovojęs Nadalis. sakė spaudos konferencijoje po rungtynių. „Bet tai tik ketvirtfinalio rungtynės, ar ne? Taigi aš nieko nelaimėjau. Taigi aš tiesiog [reikia] suteikti sau galimybę grįžti į aikštę po dviejų dienų ir žaisti dar vieną pusfinalį čia, Roland Garros. [Man tai daug reiškia."

Nadalis-Djokovičius atrodo labiau tinkamas finalui, o gal ir pusfinaliui, nei kėliniams, bet „Roland Garros“ pareigūnai 13 kartų čempioną Nadalį išskirstė 5-uoju numeriu pagal jo reitingą.

Nepriklausomai nuo jo lygiosios, lėtinės kairės pėdos traumos ar pastarųjų kalbų apie galimą pasitraukimą, Nadalis ir toliau rieda Paryžiuje. „Molio karalius“ „Roland Garros“ turnyre pagerino rezultatą iki 110:3 ir susitiks su 3 Aleksandras Zverevas savo 36-ojo gimtadienio proga penktadienio pusfinalyje – ne 19-metis sensacija Carlosas Alcarazas. Nadalis 6:3 prieš Zverevą, 4:1 lauko aikštelėje.

Paryžiaus čempiono titulą ginantis Džokovičius patekęs į ketvirtfinalį nepralaimėjo nė seto. Tačiau po pergalės jis yra sužaidęs tris „Slam“ turnyrus praėjusios vasaros Vimbldone jo 20-as pagrindinis turnyras. Jis „US Open“ finale pralaimėjo Daniilui Medvedevui siekdamas kalendorinio „Grand Slam“ turnyro ir buvo tada deportuotas iš Australijos prieš „Australian Open“. nes nebuvo paskiepytas nuo Covid-19.

„Tai gali būti lūžio taško rungtynės, kurios nulems, kas bus laikomas geriausiu visų laikų žaidėju“, – prieš rungtynes ​​per Tennis Channel sakė buvęs pasaulio numeris 1 Jimas Courier. „Jei Nadalis kažkaip laimės ir toliau laimės 22, o Džokovičius niekada nepasieks, tai gali būti lemiamas veiksnys.

„Tu tiesiog nežinai“.

59-asis dviejų legendų susidūrimas buvo kupinas istorijos. Tai buvo pirmosios „Open Era“ rungtynės, kuriose dalyvavo du vyrai, turintys daugiau nei 20 pagrindinių turnyrų, 1,000 pergalių ir 300 pergalių pagrindinėse varžybose.

Džokovičius vis dar pirmauja visų laikų dvikovoje 30:29, tačiau Nadalis pirmauja 11:7 pagrindinėse rungtynėse ir 8:2 „Roland Garros“.

Lemiamame ketvirtojo seto taibreke Nadalis išsiveržė į priekį 3:0, anksti padarė mini pertrauką, o po to įveikė rezultatu 3:0.

Kai Džokovičius pabandė atlikti metimą, kuris pataikė į tinklą, Nadalis perlaužėju išsiveržė į priekį 6:1.

Džokovičius išsaugojo tris rungtynių taškus, bet Nadalui pasitarnavę 6:4, ispanas baigė ralį su nugalėtoju priešakyje. Jis sutiko Džokovičių prie tinklo, o tada pakėlė rankas, švęsdamas riaumojančią minią.

„Jis parodė, kodėl yra puikus čempionas“, – sakė Džokovičius. „Išlikti ten buvo psichiškai sunku ir baigti rungtynes ​​taip, kaip jis padarė. Sveikinu jį ir jo komandą. Be jokios abejonės, jis to nusipelnė“.

Džokovičius paprastai valdo rungtynių tempą, tačiau jis nuo pat pradžių buvo gynyboje ir atsiliko kiekviename iš pirmųjų dviejų setų, nes Nadalis pakilo kaip potvynio banga ir siekė anksti baigti taškus plėšdamas ranką aukštyn. linija. Ispanas išnaudojo daugybę pertraukų taškų (7:17).

Džokovičius rungtynių metu demonstravo nusivylimo ženklus. Vienu metu jis šaukė gerbėjui „Užsičiaupk po velnių“, kai gerbėjas, matyt, kalbėjo per tašką.

Vėliau jis trenkė rakete į tinklą, kai taškas jam nepateko.

Nadalis įžengė dar dvi su puse valandos praleidęs aikštėje ir reguliariai pastebėjo, kad dėl lėtinės kairės pėdos traumos jis verčia vaikščioti. šlubuodamas „daugelį mano gyvenimo dienų“. Šią savaitę jis netgi pasakė, kad „Kiekvienos rungtynės gali būti paskutinės mano „Roland Garros“ varžybose.

Vis dėlto, laimėjęs pirmąjį setą 6:2, Nadalis antrajame išsiveržė į priekį 3:0, numušdamas metimą ir ramiai pataikydamas į atvirą aikštelę laimėtoju užnugaryje.

Tačiau Džokovičius antrajame sete įveikė dvigubą pertrauką ir susikaupė, kad jį laimėtų, kai Nadalis ilgai smogė iš vidaus ir atliko „forhend“ rezultatu 4:5.

Trečiajame kėlinyje Nadalis išsiveržė į priekį 4:1, kai Džokovičius per ralį pramušė atmuštą ranką.

Sertifikavęs rezultatu 5:2, Nadalis užbaigė setą, kai Džokovičius plačiai smogė skersai.

Ketvirtajame sete Džokovičius įmušė ankstyvą pertrauką, kai Nadalis pamėgino atlikti skersinį metimą, kuris, jo manymu, buvo įmuštas, tačiau teisėjas jį atšaukė.

Serbas atidavė ketvirtąjį setą rezultatu 5:3, tačiau Nadalis atkakliai atsilaikė ir užsitarnavo pertrauką su didžiuliu nugalėtoju iš vidaus, kai publika riaumojo.

„Žinoma, mes turime daug istorijos kartu“, – sakė Nadalis. „Daug svarbių akimirkų žaidžiant vienas prieš kitą. Tai tiesa. Tokiu atveju [tai] visada yra ypatingos rungtynės, žaidžiant prieš Novaką.

„Šį vakarą [buvo] tik ketvirtfinalio rungtynės, o ne finalas... Bet vis tiek super klasikinis mačas ir didelis scenarijus. Tarp Novako, Rogerio [Federerio] ir manęs – mes turime nuostabią istoriją, kuri taip ilgą laiką susiduria vienas su kitu svarbiausiose rungtynėse. Taigi tai daro dalykus ypatingesnius ir emocingesnius.