Rafaelis Nadalis laimėjo 14-ąjį atvirąjį Prancūzijos atvirąjį turnyrą, 22-ąjį pagrindinį čempionatą, kad padidintų pranašumą prieš varžovus Federerį ir Džokovičių

Praėjus septyniolikai metų po to, kai 2005 m. laimėjo pirmąjį „French Open“ titulą, Rafaelis Nadalis vis dar dominuoja savo mėgstamiausiame teniso turnyre, būdamas 36 metų amžiaus.

Ispanas iškovojo 14-ąjį „Roland Garros“ titulą ir rekordinį 22-ąjį pagrindinio čempionato titulą, 6:3, 6:3, 6:0 įveikęs 23-ejų metų norvegą Casperą Ruudą. galutinis. Jis tapo vyriausiu žmogumi, kada nors laimėjusiu „French Open“.

Ispanijos karalius Felipe VI ir Jo Karališkoji Didenybė Norvegijos sosto įpėdinis princas Haakonas sėdėjo vienas šalia kito ir žiūrėjo rungtynes, o taip pat dalyvavo Larry Davidas, Hughas Grantas ir Stefanas Edbergas.

Nadalis, sausį laimėjo Australijos atvirąjį čempionatą, padidino savo pranašumą prieš varžovus Novaką Džokovičių ir Rogerį Federerį iki dviejų „Slam“ titulų, nes abu liko 20.

„Nemaniau, kad jis ištvers iki 36 metų“, – per NBC sakė Johnas McEnroe'as, primindamas žiūrovams, kad ir Federeris, ir Serena Williams laimėjo paskutines pagrindines varžybas būdami 36-erių.

Nepaisant lėtinė pėdos problema, dėl kurios jis šlubavo iš aikštės pralaimėjęs Denisui Šapovalovui Romoje ir sukėlusią išėjimo į pensiją triukšmą, Nadalis šias dvi savaites atrodė kaip dominuojantis. „French Open“ jis pagerino rezultatą iki 112:3, o Paryžiuje – 28:1 pusfinalyje ir finale. Nadalis dabar „French Open“ finale yra 14:0, o „Didžiojo kirčio“ finale – 22:8.

Žvelgiant į tai perspektyvoje, Pete'as Samprasas per savo Šlovės muziejaus karjerą iš viso laimėjo 14 pagrindinių turnyrų ir yra laikomas vienu geriausių kada nors žaidusių žaidimą. Vis dėlto, jo 14 jau seniai užtemdė Nadalis, Federeris ir Džokovičius, kurie dabar laimėjo 61 iš paskutinių 73 pagrindinių turnyrų.

Nadalis turi galimybę laimėti kalendorinį „Didžiojo kirčio“ turnyrą bet panašu, kad jis nedalyvaus Vimbldone ir vietoj to suteiks sau galimybę pailsėti savo lėtinę pėdos traumą. Vimbldone trūks kelių geriausių vardų, įskaitant Aleksandrą Zverevą, kuris pusfinalyje su Nadalu perplėšė raiščius, vydamasis ispano ranka; Rusijos žvaigždės Daniilas Medvedevas ir Andrejus Rublevas, kurie yra uždrausti po Rusijos invazijos į Ukrainą; ir Federeris, kuris tikisi dar bent vieną kartą žaisti turnyre 2023 m.

Paskutinį kartą Nadalis laimėjo vieną dieną po to, kai laimėjo lenkė Iga Świątek, didžiulė Nadalo gerbėja. 35-osios rungtynės iš eilės ir antrasis „French Open“. laimėdamas 18-metę amerikietę Coco Gauff iš eilės. Nadalis prieš rungtynes ​​palinkėjo Świątek sėkmės. Gauff ir jos dvejetų partnerė Jessica Pegula anksčiau sekmadienį vykusiame dvejetų finale trimis setais pralaimėjo prancūzėms Caroline Garcia ir Kristinai Mladenovic.

Nadalis naršė daug sunkesnė viršutinė lygiosios pusė pakeliui į 14-ąjį finalą. Jis įveikė keturis žaidėjus, įskaitant penkių setų pergalę prieš 9-ą vietą Felixą Auger-Aliassime. keturių setų pergalė prieš pirmąją pasaulio vietą ir čempiono titulą ginantį Džokovičių ir emocinga pergalė prieš 3-ią Zverevą kurioje vokietis plyšo dešinės čiurnos raiščius, bandydamas įveikti Nadalo lenkimą.

Ruudas laimėjo 10 rungtynių iš eilės ir 13 iš 14, o nuo 2020 m. pradžios turnyre vadovavo septyniais titulais ant molio.

Tačiau Nadalis yra Ruudo stabas ir jis anksti pateko į bėdą.

Nadalis išsiuntė ankstyvą žinią, palauždamas Ruudą jo pirmojo aptarnavimo žaidimo metu, kai laimėtojas žaibiškai išmušė priekį ir išsiveržė į priekį 2:0. Po drebančio žaidimo, kuriame buvo palaužtas ir pats Nadalis, jis užsidirbo antrąją Ruud pertrauką 4:1. Paduodamas rezultatu 5:3, jis užbaigė setą su tarnybos nugalėtoju.

Antrajame sete Ruudas su ankstyva pertrauka išsiveržė į priekį 3:1 ir atrodė, kad įsitvirtino. Tačiau Nadalis atmušė penkis geimus iš eilės ir galiausiai laimėjo antrąjį setą savo ketvirtuoju tašku, kai Ruudas padarė dvigubą klaidą ir nusileido dviem setams.

Nadalis laimėjo 11 partijų iš eilės per antrąjį ir trečiąjį setus. Ruudui pasitarnavus 0:5, Nadalis jį užbaigė dar vienu pertraukimu ir laimėjo jį atmušimu iki linijos, o po to paspaudė ranką Ruudui prie tinklo.

„Čia esate 14-as kartas, 22-as „Didžiojo kirčio“ varžybose ir mes visi žinome, koks tu čempionas“, – sakė Ruudas. „Ir šiandien turėjau pajusti, kaip yra žaisti prieš tave finale ir tai nėra lengva.

„Aš nesu pirmoji auka, žinau, kad jų buvo daug anksčiau.

Jis pridūrė: „Jūs esate tikras įkvėpimas man, visiems, kurie seka tenisą visame pasaulyje, todėl visi tikimės, kad tęsite dar kurį laiką.