Iššūkis jų pasididžiavimui, „Bucks“ randa savo vietą, dėdamas užrakinimo gynybos pastangas

Nuo tada, kai prieš daugiau nei ketverius metus Milvokio „Bucks“ valdė Mike'as Budenholzeris, komanda padarė keletą įspūdingų dalykų puolimo aikštelėje.

Dviejų kartų naudingiausio žaidėjo Giannis Antetokounmpo, Budenholzerio „Let it Fly“ filosofija „Bucks“ pavertė naktinių akimirkų mašina, galinčia nusausinti metimus beveik iš bet kurios aikštės vietos, tačiau tikrasis komandos sėkmės pagrindas yra kitame aikštės gale, kur darbas siaubingai neleidžia varžovams pataikyti tų pačių smūgių.

Kaip ir šaudant, gynybiniai žaidimai taip pat gali būti per karšti ir šalti, dažnai apsiversti akimirksniu, bet lygiai taip pat, kai šaudyklėms pradeda įkaisti, kai „Bucks“ įkaista ir užsiblokuoja gynyboje, na... gerai... sėkmė.

Penktadienio vakarą Klivlando „Cavaliers“ tai buvo priminta. Jie atėjo į Milvokį iškovodami keturių pergalių seriją ir į kėlinį įėjo turėdami 11 taškų persvarą po to, kai per pirmuosius du kėlinius pataikė 44.9 % ir susijungė 7 iš 19 bandymų įmušti 3 taškus.

„Bucks“ tai tiesiog nebuvo priimtina. Tai buvo ne tik rezultatas ar pralaimėjimas namų aikštėje. Ne, ant kortos kilo kažkas daug reikšmingesnio: asmeninis pasididžiavimas.

„Manau, kad jie („Bucks“ žaidėjai) žinojo, kad pirmajame kėlinyje mes tikriausiai nebuvome geriausi“, – sakė Budenholzeris. „Daug prasižengėme. Atsisakė (63) taškų. Ir kartais, kai tai darome pirmajame kėlinyje, aš manau, kad pasididžiavimas yra žodis, kuris įsijungia. Manau, kad grupė nuostabiai didžiuojasi gynyba, o mes turėjome keletą gerų trečiųjų kėlinių gynyboje ir manau, kad pasididžiavimas yra dalis to“.

Ir iššūkį savo pasididžiavimui „Bucks“ reagavo labai. Jie pataikė 14 iš 24 metimų, įskaitant penkis iš šešių iš toli, bet dar labiau sustiprino gynybą, prilaikydami „Cavs“ tik 10 taškų 3 iš 18 metimų (įskaitant 0-4 metimus iš už lanko) ir priversdami atlikti šešis kamuolius. Milvokis pavertė aštuoniais taškais.

„Tai tikras pasididžiavimas“, – sakė centras Bobby Portisas. Turėjome grįžti prie savo principų ir žaisti savo krepšinio stilių. Buvo tiesiog smagu. Buvo judėjimas. Visi lietė krepšinį, visi bėgo pereinamuoju laikotarpiu ir bandė gauti krepšinį. Smagu, kai taip žaidžiame“.

Niekam nepatiko šis posūkis labiau nei Budenholzeris.

„Jaučiausi taip, kad mums reikia skubiai ginti“, – sakė „Bucks“ treneris Mike'as Budenholzeris. „Buvo veikla, tikslas. Vaikinai tiesiog buvo fantastiški. Ir kai gauname tokius sustojimus, bet kuri komanda yra geriausia, kai gali sustoti daug ir tada pabandyti žaisti prieš nesutvarkytą gynybą. Tikrai didžiuojuosi gynyba, ypač trečiajame kėlinyje.

Portisas pridūrė, kad praėjo nemažai laiko nuo tada, kai „Bucks“ žaidė taip smagiai, o tai iš pirmo žvilgsnio gali būti netikėta, turint omenyje komandos rekordą 12:4 – dėl to jie yra antroje vietoje Rytuose, per stulbinantį atstumą nuo pirmaujančios komandos. Bostonas.

Tačiau nuo tada, kai sezoną pradėjo franšizės rekordais iškovotomis devyniomis pergalėmis iš eilės, „Bucks“ kartais atrodė kaip paprasti mirtingieji, per paskutines devynias varžybas nusileidę 4:5. Dalį to lėmė traumos.

„Bucks“ į aikštę dar turi žengti visa jėga. Khrisas Middletonas dar nežaidė šį sezoną, nes atsigauna po tarpsezoninės operacijos, taip pat Joe Inglesas, kuris ir toliau dirba po ACL operacijos.

Milvokyje taip pat tik du kartus pasirodė geriausias atsarginis Patas Connaughtonas dėl ikisezoninio blauzdos įtempimo, o net Antetokounmpo kartais buvo nustumtas į šalį dėl kelių skausmo.

Toks nebuvimas gali pakenkti komandos puolimui, todėl „Bucks“ ekipai kas vakarą gali žaisti pagal savo aukštus gynybos standartus.

„Stengiamės būti viena geriausių gynybos komandų lygoje“, – sakė atsarginis gynėjas George'as Hillas.