Ko išmokome iš Wayne'o Rooney'io stulbinančio debiuto „DC United“.

WASHINGTGT
GTO
ON – Jei kažkaip tai praleidote, Wayne'o Rooney vadybininko debiutu su DC United – kaip ir didžiąja buvusios Anglijos superžvaigždės žaidėjo karjeros dalimi – reikėjo patikėti.

Pirmąsias 45 minutes MLS ekipa, kurioje Rooney anksčiau žaidė 2018 ir 2019 m., atrodė labai panaši į tą apgailėtiną aprangą, kokia buvo per keturias ankstesnes be pergalių rungtynes.

Ir net pagerėjęs antrojo kėlinio pasirodymas neatrodė, kad užtektų surinkti taškų, kol laikrodis nepasieks 90 ir prasidės sustabdymo laikas.

Tada viskas pasikeitė

Pirma, Chrisas Durkinas įmušė pirmąjį profesionalų lygos įvartį nuo 2020–2021 m. Belgijos „Juliper“ lygos sezono, sumušdamas Ola Kamaros skersinį žiauriu pirmu smūgiu į viršutinį kairįjį kampą likus minutei iki žaidimo pabaigos.

Tada „Taxi Fountas“ – iki šiol pozityviausias sezono apreiškimas – pelnė dar labiau neįtikimą 11-ąjį sezono įvartį, praėjus penkioms minutėms po pridėto laiko, kad juodieji ir raudonieji pelnytų visus tris taškus.

Rooney aikštėje galėjo ir nebūti. Tačiau jo komanda sukūrė tą patį stebuklingą DC gerbėjai, kurio tikėjosi per pusantrų metų čia po ilgo premjero.Branduolinėje informacinėje programoje
Lygos karjera „Manchester United“ ir „Everton“.

Ką tiksliai šis laukinis susitikimas mums pasakė apie naują Rooney erą Vašingtone, sunku išsiaiškinti. Bet pažvelkime į tai.

Nematerialus tikėjimas grįžta

Nors „Audi Field“ debiutuojant Rooney'ui, kai jis žaidė „Audi Field“ pirmenybėse, į „Audi Field“ atvyko kur kas mažiau gerbėjų, nebuvo galima supainioti energijos elemento, esančio žemėje, kurio trūko pastaraisiais mėnesiais.

Namų sirgaliai prieš kėlinį beveik neturėjo kuo džiaugtis. Tačiau po pralaimėjimo devintąją minutę jie troško bet kokios pusės progos, kad padėtų savo komandai atsakyti. Ir nuo 61-osios minutės, kai Fountas sutiko puikų Durkino perdavimą iš dešinės, bet pamatė, kad jo vienkartinis smūgis atrėmė Pedro Gallese'ą, publika reagavo į beveik kiekvieną pasikeitimą aikštėje iki paskutinės vėlyvosios dramos.

Tas laukimo jausmas buvo nuostabus vaizdas klube, kuris po sunkių 2020-ųjų ir daug žadančių, bet nesėkmingų 2021-ųjų šį sezoną jautėsi šiek tiek pasiklydęs. Ir sunku to nepriskirti tiesiai į trenerio dėžutę, ar tai turi daug prasmės. logiškai ar ne.

Kūrimas iš šonų

Nors DC perdavimų žemėlapis atrodė gerokai siauresnis nei Orlando, jų trys geriausi šansai ir keletas kitų daug žadančių atakų kilo dėl kryžių iš kraštų. „United“ sporto direktorius Dave'as Kasperis kažkada apibūdino Rooney kaip „šiek tiek pasitraukusį“ kaip žaidėją, ir bent jau šią dieną jo taktika buvo šiek tiek senesnė angliška „get it wide, get it in the box“ jausmas.

„United“ iš viso atliko 22 kamuolius prieš „Lions“ – daugiausiai nuo tada, kai birželio viduryje nesėkmingai pralaimėjo „Chicago Fire“ 1:0. Ir nors tai galėjo būti susiję su gilesne Orlando linija po įvarčio, ​​tai taip pat atitiktų Rooney požiūrį į Derbio apygardą prieš DC.

Be to, DC nelabai tikėtina, kad įtrauks žaidėją į kūrybingą 10-tą žaidėją. Martinas Rodriguezas yra krašto puolėjas. Taxi Fountas yra arba Nr. 9, arba antrasis puolėjas. Buvęs „Derby“ žaidėjas Ravelas Morrisonas ir naujasis Islandijos rinktinės žaidėjas Victoras Palssenas yra labiau besiginantys arba „box-to-box“ saugai.

Jei stresas dėl plataus žaidimo tęsiasi, verta susimąstyti, kodėl jie bent nepabandė išsiaiškinti, kaip Julianas Gressellas gali būti platus vidurio puolėjas ar standartinis gynėjas Rooney krašto gynėjų sistemoje. Vietoj to, geriausias pirmojo kėlinio DC žaidėjas buvo iškeistas į Vankuverį, nes jis neatitiko Rooney pasirinkto ketverių gynėjų įvaizdžio.

Improvizacija su įėjimu

Buvo laikai, kai Rooney žaidė DC komandoje, kai atrodė, kad jis buvo konservatyvesnis nei tuometinis vadybininkas Benas Olsenas. Pavyzdžiui, apie seką, kuri paskatino, be abejo, garsiausią jo akimirką DC marškiniuose: jo sprintą, įtaisymą ir kryžių, kad galimas rungtynių pralaimėjimo momentas būtų laimėtas, jis išreiškė sumišimą, kad Olsenas 2:2 rungtynėse pasiuntė savo vartininką į kampinį.

Tačiau šią dieną, kai DC atsilieka ir ieškojo gelbėjimosi rato, bent tašką jis improvizavo slenkant krašto puolėjui Kimarni Smithui ir į kairiojo krašto gynėjo vaidmenį, kad gautų daugiau numerių į šias kraštines sritis, patartas asistento Chado Ashtono.

Tai pasiteisino kaukais. Smithas padėjo įmušti abu DC įvarčius, įskaitant vienkartinį kito pasaulio kamuolio perdavimą, atvedusį Fountaso nugalėtoją.

Ne tas pats braižas

Rooney Derby kadencija dažniausiai buvo gerai įvertinta. „Avinai“ galiausiai buvo iškritę iš lygos čempionato po 2021–2022 m. sezono, bet tik todėl, kad buvo nubausti 21 tašku dėl finansinių klaidų ne aikštelėje.

Taigi nebekyla klausimų dėl jo kvalifikacijos, nes jis vadovavo arba buvo trenerio asistentas nuo tada, kai 2019 m. paliko DC. Tačiau jei DC tikėtųsi, kad jis vėl taps kasos loterija, geriau pagalvoti.

Rooney's DC debiutas buvo vienas didžiausių vasaros sporto renginių mieste. Jo debiutas vadovo poste nebuvo net didžiausias sekmadienio įvykis kaimynystėje, o srautas iš ankstesnių Vašingtono nacionalinių beisbolo rungtynių apsunkino daugelio žmonių keliones į Audi, kad galėtų žaisti vėlyvą popietę.

Oficialus 15,805 20,000 dalyvių skaičius tą dieną buvo dosnus, o 60 XNUMX vietų salėje buvo beveik XNUMX proc. Nerimą kelia tai, kad šis santykis buvo panašus ir sirgalių skiltyje, kurių, žinant šios progos istoriją, būtų galima tikėtis didesnio skaičiaus.