Kodėl Ispanijai bus naudingos ilgos 2022 m. Kataro varginančios rungtynės?

Pasak FIFA teisėjų vadovo Pierluigi Collina, didžiulis laiko kiekis, praleistas 2022 m. Kataro pasaulio taurės žaidynėse, nebuvo „nieko naujo“.

„[Praėjusiame pasaulio čempionate] Rusijoje [2018 m.] tapo visiškai normalu, kad ketvirtas teisėjas rodydavo lentą su septyniomis, aštuoniomis, devyniomis minutėmis, – sakė jis žiniasklaidai, – mes rekomendavome savo teisėjams būti labai tiksliai apskaičiuojant laiką, kuris turi būti pridėtas kiekvieno kėlinio pabaigoje, siekiant kompensuoti laiką, prarastą dėl konkretaus incidento.

„Norime išvengti rungtynių su 42, 43, 44, 45 aktyvaus žaidimo minutėmis. Tai nepriimtina. Kai įvyks koks nors incidentas, pavyzdžiui, traumos gydymas, keitimas, baudos smūgis, raudona kortelė ar įvarčio šventė – noriu tai pabrėžti, nes vienai komandai tai yra džiaugsmo akimirka, kitai gal ir ne – bet gali. trunka vieną ar pusantros minutės.

„Taigi įsivaizduokite, kad per kėlinį įmušami du ar trys įvarčiai ir lengva prarasti penkias ar šešias minutes, o komandai pasibaigus reikia kompensuoti.

Nesvarbu, ar tai buvo neįprastai didelis sustabdymų skaičius pirmuosiuose žaidimų etapuose, ar tiesiog Collinos nurodymai buvo vykdomi tiksliau, šių metų grupių etapo žaidimuose laikrodis buvo paliktas veikti ilgiau nei bet kada anksčiau.

Matyti, kad laikrodis atmušė 100 minučių, būdavo kažkas, kas atsitikdavo tik tada, kai rungtynėms pasibaigdavo pratęsimas.

Tačiau 2022 m. Katare vidutinis pirmųjų septynių žaidimų laikas buvo daugiau nei šimtmetis.

Rungtynės Anglija – Iranas ir Argentina – Saudo Arabija buvo arčiau dviejų valandų.

Sunku ginčytis, kad pastangos žaisti daugiau tikrojo futbolo nėra pačios geriausios, o Collinos nurodymui pritarė tokie žinovai kaip CBS Sport Jamie Carragher.

„Džiaugiuosi tuo, kad 2022 m. Kataro pasaulio taurės pareigūnai prideda laiko“, – rašė jis socialiniame tinkle „Twitter“, – futbole švaistoma per daug laiko.

Tačiau jei ketinote pasirinkti turnyrą, kad tai išbandytumėte, šis FIFA parodos renginio leidimas atrodo keistas pasirinkimas.

Žiemos varžybų tvarkaraštis reiškia, kad rungtynės jau sutirštėjusios, o žaidėjai turi trumpesnį laiko tarpą atsigauti tarp žaidimų.

Negana to, daugelis žaidėjų į turnyrą atvyksta neturėdami atotrūkio nuo vidaus sezonų, kurie dėl turnyro taip pat turėjo sunkesnes tvarkaraščius nei įprastai.

Pasaulio čempionatui dar neprasidėjus FIFPRO, tarptautinė žaidėjų sąjunga, atstovaujanti 65,000 XNUMX profesionalių futbolininkų visame pasaulyje, perspėjo apie poveikį žaidėjų gerovei.

Aptardamas pranešimą, pavadintą 2022 m. FIFA Pasaulio taurė: Žaidėjų darbo krūvio kelionė, perspėjantį, kad daugelis žaidėjų gali susižeisti, generalinio sekretoriaus pavaduotojas Simonas Colosimo sakė: „Duomenys pabrėžia psichinę ir fizinę įtampą, kurią daugelis nacionalinės komandos žaidėjų patiria dėl perkrautas rungtynių kalendorius, kuriame tinkamai neatsižvelgiama į jų sveikatą ir veiklą.

„Neabejoju, kad kiekviena komanda pasaulio čempionate surengs puikų pasirodymą nepaisant sudėtingų aplinkybių. Tačiau visos profesionalaus futbolo suinteresuotosios šalys turi perorientuoti savo prioritetus, kad žaidėjai gautų naudos iš labiau subalansuoto kalendoriaus ir galėtų geriausiai pasirodyti svarbiausiomis savo karjeros akimirkomis.

Kadangi direktyva nerodo jokių išnykimo ženklų, kyla klausimas, kam tai gali būti naudinga?

Ispanijos pelnas

Kai tenka suvaldyti 100, o ne 90 minučių, fizinis krūvis, kurį gali įveikti pusė, gerokai sumažėja.

Tokį laiką sunkiau spausti varžovus, turinčius kamuolį tokiu pat intensyvumu, ir buvo pastebėta, kad nors kai kurios komandos bandė varginti komandą su kamuoliu, tai dažniausiai buvo kontroliuojami.

„Nuovargis“ buvo nurodytas kaip veiksnys komentatorių, analizuojančių Anglijos ir Velso nuviliančias antrąsias rungtynes.

Tačiau viena pusė išsiskiria kaip naudinga ilgesnių žaidimų tendencija; Ispanija.

Vadovaujant Luisui Enrique, komanda žaidė stiliumi, paremtu dominuojančiu kamuoliu valdymu ir varžovų perdavimu į užmarštį.

Tai puikiai pademonstravo pergalė 7:0 prieš Kosta Riką, kurios rezultatas buvo milžiniškas 81.3%, o tai yra aukščiausias rezultatas pasaulio čempionate nuo 1966 m.

Perdavimų skaičius buvo dar juokingesnis – Ispanija atliko 976 perdavimus, o tai buvo beveik dešimt kartų daugiau nei jos varžovai.

Prieš kietesnes komandas nei Kosta Rika, jūs įsivaizduotumėte, kad statistika būtų ne tokia vienpusė, bet vis tiek manytumėte, kad jos monopolizuos kamuolį.

Turnyrui įsibėgėjus kitai komandai daugiau vaikytis kamuolį bus didelis pranašumas, ypač jei jie jau išeikvojo daugiau energijos nei įprastai.

Pažymėtina, kad paskutinį kartą pergalę iškovojo Ispanija, daugiau nei prieš dešimtmetį Pietų Afrikoje, triumfas buvo pastatytas tais pačiais principais.

Kelyje į pergalę komanda vidutiniškai kamuolį kontroliavo 64.5 proc., nors vos aštuoni įvarčiai dažnai lyginami ne taip palankiai su kitais čempionais.

Tačiau neabejotina, kaip veiksminga Tiki Taka perdavimo filosofija leido ispanams dominuoti žaidimuose.

Tai gali būti lemiamas veiksnys, dėl kurio jie vėl tęsis Katare.