Pasaulio 1-oji vieta Ash Barty įveikė 1-ąją amerikietę Danielle Collins dėl Australijos atvirojo čempionato titulo

Australijos atstovas Ashas Barty buvo favoritas laimėti savo namų „Didžiojo kirčio“ turnyrą Australijos atvirajame čempionate, tačiau visada kilo klausimas, kaip ji atlaikys spaudimą savo namų gerbėjų akivaizdoje.

„Didžiulis spaudimas“, – prieš turnyrą per Tennis Channel sakė 18 kartų „Didžiojo kirčio“ čempionė Martina Navratilova.

„Galbūt per pastaruosius dvejus metus, kaip viskas klostėsi, ji geriau susitvarkys. Dvejus iš ankstesnių trejų metų Barty pralaimėjo ketvirtfinalyje ir vieną kartą pusfinalyje.

Tačiau šiemet ji pagaliau išsiveržė. Pasaulio 1-oji vieta sutiko akimirką, atlaikė spaudimą ir atmušė 27-ąją vietą Danielle Collins, kuri netrukus taps pirmąja amerikiete, laimėdama savo pirmąjį Australijos atvirąjį čempionatą 1:6, 3:7. (6), prieš audringą namų publiką Rod Laver arenoje.

Ši pergalė užbaigė 44 metus trukusią sausrą australams, kurie laimėjo titulą, kai Chrisas O'Neilas 1978 m. užėmė moterų karūną. Barty tapo pirmuoju žaidėju nuo Serenos Williams 2017 m., kuris laimėjo titulą neprametęs nė vieno seto, ir pirmasis nuo tada. Sloane Stephens 2017 m. „US Open“ turnyre laimėjo savo namų „slam“ turnyrą.

„Man labai pasisekė, kad šį vakarą čia yra tiek daug žmonių, kurie mane myli, palaiko“, – teisme sakė Barty. „Gana ypatingai, kad mama, tėtis ir mano seserys yra čia, ir aš labai [psichiškai] jaudinuosi, kad jie gali čia atvykti šiandien.

„Esu nepaprastai laiminga ir laiminga mergina, turinti tiek daug meilės ir savo kampe. Mes tai padarėme visi kartu, niekas nepasikeitė iš mūsų komandos, tai buvo neįtikėtina. Myliu jus iki mirties, jūs esate absoliučiai geriausi versle ir negaliu jums padėkoti už visą laiką ir meilę, kurią skyrėte man.

„Ir kaip austras, svarbiausia šio turnyro dalis yra galimybė juo pasidalinti su tiek daug žmonių, o jūs, vaikinai, šiandien minioje nebuvote nieko drovūs ir išskirtiniai. Ši minia yra viena smagiausių, prieš kurią man teko žaisti, ir jūs, vaikinai, šiandien atnešėte man čia tiek daug džiaugsmo. Jūs mane atpalaidavote, privertėte žaisti savo geriausią tenisą ir prieš tokį čempioną kaip Danielle, žinau, kad šiandien turėjau tai padaryti.

„Tai tik svajonės išsipildymas ir aš taip didžiuojuosi, kad esu austras.

Tai buvo trečiasis „Didžiojo kirčio“ titulas 25-erių Barty po pergalių „French Open“ (2019 m.) ir Vimbldone (2021 m.). Ji tapo šeštąja atvirosios eros moterimi, laimėjusia pirmuosius tris pagrindinius finalus. Virginia Wade, Lindsay Davenport ir Jennifer Capriati laimėjo pirmuosius tris, Naomi Osaka laimėjo pirmuosius keturis, o Monica Seles - pirmuosius šešis.

Evonne Goolagong Cawley, australų legenda, savo namų „Slam“ turnyre laimėjusi keturis iš septynių pagrindinių vienetų titulų, įteikė Barty trofėjų.

Collinsas, buvęs du kartus Virdžinijos valstijos NCAA čempionas, pirmadienį pakils į 10 vietą pasaulyje ir taps pirmuoju amerikiečiu. Ji buvo ketvirta iš eilės, kurią amerikietė Barty įveikė pakeliui į čempiono titulą po pergalių prieš Amandą Anisimovą ketvirtfinalyje, Jessicą Pegulą ketvirtfinalyje ir Madison Keys pusfinalyje.

Kolinsas anksčiau šį mėnesį Adelaidėje įveikė Barty 6:3, 6:4, todėl ji žinojo, kad gali ją nugalėti, bet tai neįvyko didžiausioje iš etapų pirmame pagrindiniame Collinso finale.

„Esu skolingas Ashui su nuostabiomis dviem savaitėmis čia ir tikrai nuostabiomis poromis metų“, – sakė 28 metų Collinsas. „Buvo nuostabu žiūrėti, kaip ji pakilo į reitingą iki 1 ir svajojo gyventi čia. Aš tikrai žaviuosi žaidėju, kuriuo esate, ir jūsų žaidimo įvairove, ir tikiuosi, kad galėsiu tai įgyvendinti savo gyvenime.

Barty savo ruožtu pasakė Collinsui teisme: „Sveikiname Danielle ir jūsų komandą, jūs esate geriausiųjų 10-uke, tai tikrai jūsų vieta ir aš žinau, kad ateityje kovosite dėl daugelio kitų.

Pirmajame sete Barty užsidirbo pertrauką rezultatu 4:2, kai Collinsas padarė dvigubą klaidą per pertrauką. Didžiąją pirmojo seto dalį Barty kontroliavo tempą nuo pradinės linijos, pataikydama gilaus kampo metimus ir bėgiodama, kad pataikytų į priekį iš vidaus ir laimėtų.

Collins antrajame sete išsiveržė į dvigubą pertrauką rezultatu 5:1 ir atrodė, kad gali priversti lemti trečiąjį. Ji tarnavo serijoje ir buvo pranašesnė 5:3, 30:15, tik pamatė, kaip švinas išgaravo, nes ji buvo sulūžusi antrą kartą.

Taibreiko metu Barty išsiveržė į priekį 3:0.

Atidavęs rezultatu 2:5, Collinsas plačiai paglostė skersinį futbolą ir padėjo keturis rungtynių taškus. Kitame taške Barty pataikė į krosinio fronto laimėtoją šalia Collinso ir laimėjo titulą.

Ji vaikščiojo po teismą, sugniaužusi kumščius, mojuodamas miniai.

Tiek dėl spaudimo. Barty yra „Australian Open“ čempionas. Ir atrodo, kad ji toli gražu nelaimėjo pagrindų. Jai tereikia „US Open“ titulo, kad užbaigtų karjeros „slam“.

„Ji turi žaidimą, kuris verčiamas į visus paviršius, todėl nėra jokios priežasties, kodėl tai yra jos pagrindinių titulų pabaiga“, – eteryje sakė Mary Joe Fernandez iš ESPN. „Ji tikrai gali laimėti „US Open“, ji tikrai gali dar kartą laimėti Vimbldoną ir taip pat prancūzus... Ji turi tiek daug įvairesnių rungtynių visose aikštėse ir gali padaryti viską.