Šiuo pakeitimu Xavi Hernandezas vėl pademonstravo „FC Barcelona“ žaidimo valdymo ekspertą

Xavi Hernandezas dar kartą pademonstravo puikų žaidimo valdymą atlikdamas pakeitimus, kuriuos atliko „FC Barcelona“ komanda, kuri sekmadienio vakarą 3:2 iškovojo „Levante“ stadioną „La Liga“.

Nepaisant to, kad jie skyrė tris baudas, Luuko de Jongo paskutinis atmušimas galva giliai pasibaigus sustabdymo laikui reiškė, kad Blaugrana sugebėjo pasiekti pirmąjį triumfą Valensijos „Estadi Ciutat“ stadione nuo 2018 m., kai valdė Ernesto Valverde.

Nuo to laiko „Barca“ taip pat turėjo keturis trenerius, tačiau tai dar kartą buvo gudrus pokytis, palyginti su Xavi Hernandezu, kuris jam buvo antras per keturias dienas, ir apvertė rungtynių pusiausvyrą, kai sumažėjo žetonų skaičius.

Ketvirtadienį prieš Frankfurto „Eintracht“ aistringame „Deutsche Bank Park“ katalonai Europos lygos ketvirtfinalio pirmosios lygos rungtynėse taip pat pralaimėjo 1:0.

Antrajame kėlinyje Xavi atvedė Ousmane'ą Dembele ir Frenkie de Jong, kurie pakeitė Blaugranos likimą ir pradėjo ėjimą, kurio metu Ferranas Torresas išlygino rezultatą. Dėl šios priežasties „Barca“ šią savaitę į atsakomąjį etapą „Camp Nou“ žengia su tolygiu balansu ir visiškai kitokiu nusiteikimu, nei buvo atsilikę.

Šio epizodo pakako, kad pora prasidėtų praėjusią naktį. Tačiau vėlgi, kai „Barca“ atsiliko 1:0, o Levante ruošiasi paleisti antrąjį baudinį, kuris buvo praleistas, Xavi įvertino, kaip galėtų pratęsti „Barca“ 14 rungtynių nepralaimėtų rungtynių seriją iki 15, ir pristatė Pedri ir Gavi.

Greitai pora susijungė ir rado Dembele, kuris tada atliko 11-ą rezultatyvų perdavimą šiame sezone rungtynės Karimas Benzema ir Lionelis Messi kai Pierre'as-Emerickas Aubameyangas nukreipė namo savo kryžių.

Vos po keturių minučių Gavi pradėjo sensacingą slalomo bėgimą Dembele dešiniajame krašte ir pasirinko Pedri, kuris pelnė trečiąjį įvartį per penkias rungtynes, kai Barca baigė sugrįžimą.

Deja, trečia bauda Levante komandai reiškė, kad šeimininkai ištaisė rezultatą, tačiau Luuko de Jongo kulka galva lėmė, kad „Barca“ išvyko namo su tritaškiais.

„Įdėjome labai daug pastangų, tačiau pirmajame kėlinyje nežaidėme gerai“, – po to pažymėjo Xavi. „Turime būti savikritiški. Antroje pusėje buvome geresni, o Luukas ir [Marc Andre] ter Stegen padarė skirtumą.

„[Tai yra] trys auksiniai taškai, norint išlikti kovoje, mes vis dar esame antri ir negalime paslysti. Gerai nežaidę laimėjome“, – apibendrino treneris.

Tačiau dėl jo sumanaus žaidimo valdymo „Barca“ vis dar turi šansą „La Liga“ turnyre ir išlieka favoritais žemyne.